Windows 11'den sonra ses çalışmamaya başladı

hello_there

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
256 GB Stock SSD
Ekran kartı
RX550 2GB
Anakart
Lenovo Thinkpad E480
İşlemci
i5 8250U
Thinkpad E480 (i5 8250U, RX550 2 GB, 8 GB RAM, 250GB SSD) kullanıyorum. Geçen hafta Windows 11 yükledim. Bugün durduk yere hoparlörü çalışmamaya başladı. Bluetooth kulaklık bağladığım zaman normal çalışıyor. Kendi hoparlöründen ses gelmiyor. Herhangi bir sıvı teması ya da hasar yok. Kütüphanede kulaklıkla ders dinliyordum. Kapatıp eve geldim. HDMI adaptörü ile hoparlörü olmayan VGA monitöre (Samsung B1930) bağladım ve açtım. Ses çıkmamaya başladı. Normalde hiç sorun yaşamadan kullanırdım. Driverlara ve ses kaynaklarına baktım hepsi normal gözüküyor

Bahsettiğiniz monitör ve HDMI dönüştürücü aparatı ile bilgisayarın bağlantısını kesip dener misiniz? Belki de onun yüzünden ses gelmiyor olabilir. Neden son zamanlarda yaşandığıyla ilgili bir bilgim yok maalesef.

Thinkpad E480 (i5 8250U, RX550 2 GB, 8 GB RAM, 250GB SSD) kullanıyorum. Geçen hafta Windows 11 yükledim. Bugün durduk yere hoparlörü çalışmamaya başladı. Bluetooth kulaklık bağladığım zaman normal çalışıyor. Kendi hoparlöründen ses gelmiyor. Herhangi bir sıvı teması ya da hasar yok. Kütüphanede kulaklıkla ders dinliyordum. Kapatıp eve geldim. HDMI adaptörü ile hoparlörü olmayan VGA monitöre (Samsung B1930) bağladım ve açtım. Ses çıkmamaya başladı. Normalde hiç sorun yaşamadan kullanırdım. Driverlara ve ses kaynaklarına baktım hepsi normal gözüküyor.

Tüm ses driverini kaldırın ve en baştan kurun büyük ihtimal sorununuz çözülür.

Yeni konular

Geri
Yukarı