Windows 11'den temiz kurulumla Windows 7 kurulmuyor

refikilhan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Bilgisayarımda Windows 11 kurulu, ama bugün evde can sıkıntısından, temiz bir kurulum ile Windows 7 kurmak istedim, amacım Windows 7 de kalmak değildi, emeklilik iste, can sıkıntısı, böyle bir denemede başarılı olamadım. Windows 7 kurulamıyor, anakartım "MSI MPG Z590 Gaming Carbon Wi-Fi" sebep bu olabilir mi? Yani ben ileride Windows 11'den vaz geçsem, Windows 7 kuramayacak mıyım?

Merhaba,
Bilgisayarımda Windows 11 kurulu, ama bugün evde can sıkıntısından, temiz bir kurulum ile Windows 7 kurmak istedim, amacım Windows 7 de kalmak değildi, emeklilik iste, can sıkıntısı, böyle bir denemede başarılı olamadım. Windows 7 kurulamıyor, anakartım "MSI MPG Z590 Gaming Carbon Wi-Fi" sebep bu olabilir mi? Yani ben ileride Windows 11'den vaz geçsem, Windows 7 kuramayacak mıyım?

Media tooldan indirin.

Merhaba,

Shift F10 ile CMD açıp diskpart yaz. Convert MBR yazıp kurabilirsin.

Shift F10 ile CMD açıp diskpart yaz. Convert MBR yazıp kurabilirsin.

Tamam dostum, önce diskpart yazdım enter ve convert MBR yazdım açmaya yeltendi, geri dönüp sana haber vermek istedim, çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.

Bir şey değil.

Sanırım ben artık Windows 11'den başka bir sistem kuramayacağım, ekranda "starting window" yazısı saatlerce bekledi, geride dönemedim, Windows 7 USB belleği çıkarıp reset yaptım, yine değişmedi, bu defa Acronis ile aldığım yedeğe geri döndüm, ama her açılışta ekranda bir şeyler yazdıktan sonra açılmaya başladı.
Yeniden format atarak tekrar Windows 11 yükleyeceğim, sonucu burada yazarım.
Arkadaşlar lütfen bana yardım edin, format attım, sanki biraz düzelir gibi oldu ama sistem ağırlaştı, ve açılışta çok kısa süreli tam okuyamadığım, içinde BIOS F11 gibi yazılar da geçiyor, sanırım BIOS ayarında sorun var, ben bu anakarta yabancıyım, BIOS'u nasıl resetlerim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı