Windows 11'den Windows 10'a geçme

Mete Gedük

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Windows 11'in ilk çıktığı günler sabırsızlık yapıp erkenden ISO dosyasını bulup geçmiştim ve bilgisayarımda hafıza kalmadıgından Windows.old'u ve Update kısmını silmiştim. Şu an biraz pişman oldum gibi ve geri Windows 10'a dönmek istedigimde ayarlar kısmından kurtarma bölümünde Windows 10'a dön kısmı yok. Windows 10'u bir daha indirdim Media Creation Tool ile birlikte bu sefer geri dönmek istedigimde bütün dosyalarım silinecek. Dosyalarımı ve ayarlarımı kaybetmeden 0 kayıp ile geri Windows 10'a nasıl dönebilirim? Insider ile Windows 11e geçmedim galiba tmp hatası veriyordu birkaç araştırmayla Windows 10'u indirip 11'in bir dosyasını değiştirdiginde bu hatayı göz ardı edip geçilebiliyordu bu şekilde Windows 11'e geçtim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Windows 11'in ilk çıktığı günler sabırsızlık yapıp erkenden ISO dosyasını bulup geçmiştim ve bilgisayarımda hafıza kalmadıgından Windows.old'u ve Update kısmını silmiştim. Şu an biraz pişman oldum gibi ve geri Windows 10'a dönmek istedigimde ayarlar kısmından kurtarma bölümünde Windows 10'a dön kısmı yok. Windows 10'u bir daha indirdim Media Creation Tool ile birlikte bu sefer geri dönmek istedigimde bütün dosyalarım silinecek. Dosyalarımı ve ayarlarımı kaybetmeden 0 kayıp ile geri Windows 10'a nasıl dönebilirim? Insider ile Windows 11e geçmedim galiba tmp hatası veriyordu birkaç araştırmayla Windows 10'u indirip 11'in bir dosyasını değiştirdiginde bu hatayı göz ardı edip geçilebiliyordu bu şekilde Windows 11'e geçtim.
Maalesef 0 kayıp ile geri Windows 10'a geçmenizin bir imkanı yok. Sıfırlamak tek çare diye biliyorum.

Maalesef eski Windows sürümünü sildiğiniz için farklı bir Windows sürümüne geçerken tüm dosyalarınızın silinmesi gerekiyor tek çare 0'dan Windows 10 format atmak. Eğer windows.old u silmeseydiniz geri dönme şansını olurdu zaten 15 gün içerisinde Windows kendisi siliyor dosyayı.

Ek bir uygulama kullanarak Windows'u yedekleme ihtimalim olmaz mı?

Diski bölüp dosyaları oraya yedekleyip USB'den format atarken sadece Windows'un kurulu olduğu diski sıfırlayıp Windows 10'u oraya kurabilirsiniz sorun olmaz.
Diski bölüp dosyaları oraya yedekleyip USB'den format atarken sadece Windows'un kurulu olduğu diski sıfırlayıp Windows 10'u oraya kurabilirsiniz sorun olmaz.

USB ile format atmanız önemli hocam.

Hiçbir dosya kaybetmeden Windows 10a geri dönmek istiyorum. Şu an apeaksoft data Recovery diye bir uygulama buldum bir bakacağım eğer ki istedigim gibi çalışıyorsa kullanacağım yoksa @alicsndemir in dediği gibi önemli olan dosyaları D e atıp C i formatlıyacağım.

Media Creation Tool ile indirmiştim Windows 10u bilgisayara şimdi kur diyerek. PC i restartladıgımda yeniden indirmeye başlıyor bu inen dosyası hiçbir şekilde geri flash a kurabilir miyim yoksa bir daha mı indirmek zorunda kalacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı