Windows 11 yüklenmeli mi?

windows 10'a ilk geçenlerden biriydim ve çok hatalarla kaşılaşıp win 7'e döndüm. 2 ay sonra tekrardan yükledim. ve ciddi hatalarla karşılaşmadım. küçük hatalar vardı ancak bu 3-5 ay içinde düzeldi diğer hatalar ise günlük kullanımımı etkilememişti. win 7 bayılarak kullandığım bir işletim sistemi idi. win 10 hiç sevmemiştim ancak 2 ay sonra tekrar kurunca başarılı sistemlerden biri olduğunu farkettim...

şimdi bunu neden anlattım win 11 ile karşılaştırmak için

objektif olarak açıklayacağım. yine win 11 ilk kuran kullanıcılardanım büyük hatalar beni karşıladı bunlar arasında mavi ekranlar ve sürücüler vs... win 10 geri döndüm. ancak 1 ay sonra arkadaşımdaki kurulu win 11 stabil olduğunu görünce tekrar yükledim. ciddi manada hatalar giderilmiş olarak karşıma çıktı. kasım güncellemesi ile neredeyse basit hatalar hariç diyebilirimki win 10'dan daha hızlı ram tüketimi daha düşük olduğunu tesbit etmekteyim grafiklerdeki iyileşmeler cabası eskiden win 7den 10'a geçince 3-5 aylık süre zarfında sorunların düzelmeye başladığını yavaş yavaş oturduğunu deneyimledim. ancak win 11 sadece 2 ayda win 10'nun ilk çıktığı zamanlarda 5 ayda gösterdiği gelişimi bu daha erken yakaladı. oyunlarda fps artışı var bariz belirgin küçük hatalar elbet olacak üsste yazılan hatalar kalmadı aralık ayındaki güncellemeyi merak ediyorum. o yüzden geçmenizi öneririm. şuan olumsuz yanı şudur şarj tüketimi daha hızlı ısınma dengesizliği ve sarj dışında gayet akıcı win 10'a göre bunu net belirtiyorum. küçük hatalarda günlük kullanımını etkilemeyecek düzeyde şuan için abartılmaya gerek yok. hiç bir işletim sisteminin fanatiği değilim. ama geçen performans artışı yaşar. sistemleri el veriyorsa eğer...

Windows 10'a ilk geçenlerden biriydim ve çok hatalarla kaşılaşıp Windows 7'e döndüm. 2 ay sonra tekrardan yükledim. Ve ciddi hatalarla karşılaşmadım. Küçük hatalar vardı ancak bu 3-5 ay içinde düzeldi diğer hatalar ise günlük kullanımımı etkilememişti. Windows 7 bayılarak kullandığım bir işletim sistemi idi. Windows 10 hiç sevmemiştim ancak 2 ay sonra tekrar kurunca başarılı sistemlerden biri olduğunu fark ettim...

Şimdi bunu neden anlattım Windows 11 ile karşılaştırmak için.

Objektif olarak açıklayacağım. Yine Windows 11 ilk kuran kullanıcılardanım büyük hatalar beni karşıladı bunlar arasında mavi ekranlar ve sürücüler vs... Windows 10 geri döndüm. Ancak 1 ay sonra arkadaşımdaki kurulu Windows 11 stabil olduğunu görünce tekrar yükledim. Ciddi manada hatalar giderilmiş olarak karşıma çıktı. Kasım güncellemesi ile neredeyse basit hatalar hariç diyebilirimki Windows 10'dan daha hızlı RAM tüketimi daha düşük olduğunu tespit etmekteyim grafiklerdeki iyileşmeler cabası eskiden Windows 7'den 10'a geçince 3-5 aylık süre zarfında sorunların düzelmeye başladığını yavaş yavaş oturduğunu deneyimledim. Ancak Windows 11 sadece 2 ayda Windows 10'nun ilk çıktığı zamanlarda 5 ayda gösterdiği gelişimi bu daha erken yakaladı. Oyunlarda FPS artışı var bariz belirgin küçük hatalar elbet olacak üsste yazılan hatalar kalmadı aralık ayındaki güncellemeyi merak ediyorum. O yüzden geçmenizi öneririm. Şu an olumsuz yanı şudur şarj tüketimi daha hızlı ısınma dengesizliği ve şarj dışında gayet akıcı Windows 10'a göre bunu net belirtiyorum. Küçük hatalarda günlük kullanımını etkilemeyecek düzeyde şu an için abartılmaya gerek yok. Hiçbir işletim sisteminin fanatiği değilim. Ama geçen performans artışı yaşar. Sistemleri el veriyorsa eğer...

Helal olsun. 😄 Tam da istediğim gibi anlatmışsın. 👏

windows 10'a ilk geçenlerden biriydim ve çok hatalarla kaşılaşıp win 7'e döndüm. 2 ay sonra tekrardan yükledim. ve ciddi hatalarla karşılaşmadım. küçük hatalar vardı ancak bu 3-5 ay içinde düzeldi diğer hatalar ise günlük kullanımımı etkilememişti. win 7 bayılarak kullandığım bir işletim sistemi idi. win 10 hiç sevmemiştim ancak 2 ay sonra tekrar kurunca başarılı sistemlerden biri olduğunu farkettim...

şimdi bunu neden anlattım win 11 ile karşılaştırmak için

objektif olarak açıklayacağım. yine win 11 ilk kuran kullanıcılardanım büyük hatalar beni karşıladı bunlar arasında mavi ekranlar ve sürücüler vs... win 10 geri döndüm. ancak 1 ay sonra arkadaşımdaki kurulu win 11 stabil olduğunu görünce tekrar yükledim. ciddi manada hatalar giderilmiş olarak karşıma çıktı. kasım güncellemesi ile neredeyse basit hatalar hariç diyebilirimki win 10'dan daha hızlı ram tüketimi daha düşük olduğunu tesbit etmekteyim grafiklerdeki iyileşmeler cabası eskiden win 7den 10'a geçince 3-5 aylık süre zarfında sorunların düzelmeye başladığını yavaş yavaş oturduğunu deneyimledim. ancak win 11 sadece 2 ayda win 10'nun ilk çıktığı zamanlarda 5 ayda gösterdiği gelişimi bu daha erken yakaladı. oyunlarda fps artışı var bariz belirgin küçük hatalar elbet olacak üsste yazılan hatalar kalmadı aralık ayındaki güncellemeyi merak ediyorum. o yüzden geçmenizi öneririm. şuan olumsuz yanı şudur şarj tüketimi daha hızlı ısınma dengesizliği ve sarj dışında gayet akıcı win 10'a göre bunu net belirtiyorum. küçük hatalarda günlük kullanımını etkilemeyecek düzeyde şuan için abartılmaya gerek yok. hiç bir işletim sisteminin fanatiği değilim. ama geçen performans artışı yaşar. sistemleri el veriyorsa eğer...
Laptopu ev dışına çıkarmıyorum ama ısınma benim için şuan bile dert. Çok ısınmadan kastınız nedir?

Laptopu ev dışına çıkarmıyorum ama ısınma benim için şuan bile dert. Çok ısınmadan kastınız nedir?
çok ısınma derken abartılacak bir sınma söz konusu değil. ancak sarj tüketimi daha hızlı win 10'a göre dizüstünde. masaüstünde ise böyle bir problem yok zaten. masaüstümde sıvı soğutma olduğu için win 11 ile arasında ısınma sorunu göremedim. ancak bu ısınmayı dizüstünde farkettim yaptığım testlerde win10'a göre çok az farkla ısınma daha fazla. ortalama %5 fark çıkıyor. objektif baktığım için herşeyi yazmak istedim sizler için sorun teşkil ediyorsa win 10 kalabilirsiniz asla win 11 heveslisi değilim ama gönül rahatlığı ile gecebilirsiniz küçük hatalar oluşacaktır bunlar ev kullanıcını günlük kullanımda etkilemeyecek türden.

şunuda belirtmek isterim win 10 bir güncelleme geldi tarihini hatırlamıyorum win 10 kendi protoköllerini sertifikaları patlattı. win 7 en sevdiklerim arasında ama oturmuş sistem olmalarına rağmen güncellemelerle hatalarla karşılaştık. bence işletim sistemi alışkanlığı edinmek yerine gerçek manada bilgisayar performansı ram tüketimi fps oranları hangi işletim sisteminde daha verimli ise onu kullanın bu kullandığınız yeni eski donanıma göre değişir tabi bendeki donanımlarda şuan en verimli kullanımı win 11de alıyorum verimim düşse win 10 geçerim. şuan için kullanım alışkanlıklarımda sorun yok memnunum

Ben de kobay olmayı sevmeyenlerdenim. Win 11'e İki gün önce temiz kurulumla değil yükseltme yoluyla geçtim. Herhangi bir hata almadım. Stabil çalışıyor. Oyunlarda fps değerleri çok ufak farklarla da olsa daha iyi. Neden bilmem ama benim bilgisayarın Win 10'a göre açılış süresi hızlandı ve fan sesi azaldı. Bu iki unsur beni ziyadesiyle memnun etti. Sorunuza bir ay önce hayır geçilmez derdim ancak şu anda geçilecek kadar olgunlaşmış bir sürüm var karşımızda.

Merhaba arkadaşlar, Windows 10 Pro kullanıyorum. Lisansımda var, retial key olarak aldım. Windows 11 çıktı malum yazılım ile ilgileniyorum bölümüm de zaten o. Bilgisayarım Windows 11'i destekliyor. Merak ediyorum. Hızlı mı Windows 10'dan daha mı iyi? Oyun da oynuyorum tabii. Oyunda kasmalar yaşar mıyım? Gibi sorularımı cevaplarsanız sevinirim güzel dostlar.
Ve sormayı unutmuşum. Windows 10 Pro retiel key kullandım. Windows 10'un içinden mi yükseltmeliyim? Yoksa temiz kurulum yapsam flash diskten BIOS'a gömülen retiel keyi kabul eder mi Windows 11? Ederse iyi olur temiz kurulum olur en azından.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yükleyeceksen, temiz kurulum ile geç. Windows 10'a alıştıysanız pek tavsiye etmem ben alışırım diyorsanız, performans açısından sorun yok ama arayüz olarak hala sıkıntıları var.

Yeni konular

Geri
Yukarı