Windows 11'e geçilir mi?

Artık şu konuları görmekten bıktım. Herkese ayrı ayrı açıklama yazmaktan da bıktım bu yüzden tek cümle yazıyorum.
10 ile bir farkı yok SSD varsa geç.
Yoksa doğrulamaları atlatsan bile çok sayıda mavi ekran ile karşılaşır ve FPS düşüşleri yaşayabilirsin.

Şu sistem gereksinimleri konusunda yanlış bilgi yayanlar ile kafayı yemekten kafa kalmadı. Kardeşim bilmiyorsanız yazmayın. Öyle bir şey yok. 11'in altyapısı 10 ile tamamen aynı bu yüzden sistem gereksinimlerini kafaya takmaya gerek yok. Mevcut sistem 10 ile sorunsuz çalışıyor ise 11 ile de sorunsuz çalışır çünkü altyapı tamamen aynı 10 ile 11'in. Bir farkları yok 11 sadece 10'a gelen büyük güncellemenin adı değiştirilerek "Windows 11" yazılmış bir şey en basit hali ile.

Anakartın TPM 2.0'ı ya desteklemiyordur ya da açmamışsındır bence şu an geçmekte gereksiz.

Yeni özelikleri kurcalarsan alabilirsin.
Ekran Görüntüsü (1).png

BIOS'a girdim ancak TPM göremedim, Windows ayarlar da ise bu şekil de görünüyor.

Arkadaşlar peki format atarak temiz kurulum mu yapmam lazım yoksa yükselterek geçebilirmiyim?
Anakart modeli belirtmemişsiniz ancak TPM 2.0 eğer yoksa Windows 11 yükleseniz bile Valorant açılmıyor. Onun haricinde ben bir sorun görmedim, şu an yazdığım cihaz Celeron N2940 işlemcili ki düşünün bunda bile bir mavi ekran vs sorunu yaşanmadı.
Hocam anakartım Asus Prime H310M-K R2.0

Son düzenleme:
Artık şu konuları görmekten bıktım. Herkese ayrı ayrı açıklama yazmaktan da bıktım bu yüzden tek cümle yazıyorum.
10 ile bir farkı yok SSD varsa geç.

Şu sistem gereksinimleri konusunda yanlış bilgi yayanlar ile kafayı yemekten kafa kalmadı. Kardeşim bilmiyorsanız yazmayın. Öyle bir şey yok. 11'in altyapısı 10 ile tamamen aynı bu yüzden sistem gereksinimlerini kafaya takmaya gerek yok. Mevcut sistem 10 ile sorunsuz çalışıyor ise 11 ile de sorunsuz çalışır çünkü altyapı tamamen aynı 10 ile 11'in. Bir farkları yok 11 sadece 10'a gelen büyük güncellemenin adı değiştirilerek "Windows 11" yazılmış bir şey en basit hali ile.
Bu konuların sınırı yok ki devam edecek. Kendini boşuna yıpratma. Çözüm sistemi zaten komedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı