Windows 11'e geçilir mi?

Wongvangs

Hectopat
Arkadaşlar Windows 11'e geçmeli miyim sizce? Oyun, normal işler için Windows 10'a gore sorun çıkartır mı? Sizce ne artıları var? Tavsiye edersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
22H2'ye kadar beklemen taraftarıyım. CPU tarafında hala sıkıntılar var. Boşta yüksek sıcaklık ve kullanım değerlerini örnek verebilirim. Oyun için zaten şu an hayatta geçilmez. Windows 10'a ek olarak şu an hiçbir artısını göremiyorum. Görünümü zaten 2-3 yamayla Windows 10'a ekleyebilirim.

Windows 10 çok sade ama Windows 11 çok güzel duruyor hoş şık güzel tasarlamışlar ama bence hala 1 - 2 hata var önermem.

Bu şekilde çok konu açılıyor, hepsine aynı cevabı veriyorum buna da aynısını yapıştırayım.

Ben şimdiye kadar sürekli en güncel Windows sürümünü kullanmış biri olarak, windows 11'in sahip olduğu animasyonlar bana yavaş hissetiriyor. Bundan dolayı daha geçiş yapmadım. Animasyon olayını bana göre fazla abartmışlar. Performans tarafında ikisi arasında devasa farkla yok zaten. En fazla ihtimalle 2% veya 3% FPS oynuyor. Bana göre daha geçilmez.

22H2'ye kadar beklemen taraftarıyım. CPU tarafında hala sıkıntılar var. Boşta yüksek sıcaklık ve kullanım değerlerini örnek verebilirim. Oyun için zaten şu an hayatta geçilmez. Windows 10'a ek olarak şu an hiçbir artısını göremiyorum. Görünümü zaten 2-3 yamayla Windows 10'a ekleyebilirim.
Bunu neye dayanarak söylüyorsun? Uzun zamandır kullanıyorum ve bazı oyunlarda 10 FPS'e kadar artış oldu. Bilgisayarın milattan kalma değilse FPS bile artıyor. 😀

Sevgili iyi niyetli güzel arkadaşlarım. Aynı soruyu her gün farklı farklı kişiler merak edip haliyle soruyor. Her şeyi Google'da aratmayı bilen insanımız bu tip konuları da öncesinde forumda bir aratsa ne kadar güzel olur değil mi? @Afkborn arkadaşımızın tepkisi çok yerinde :D

Bunu neye dayanarak söylüyorsun? Uzun zamandır kullanıyorum ve bazı oyunlarda 10 FPS'e kadar artış oldu. Bilgisayarın milattan kalma değilse FPS bile artıyor. 😀
i5 8300H, GTX 1050 Ti, 2x8 3200 MHz RAM ve NVMe SSD kullanıyorum. İnternette binlerce yorum var. Sen yaşamıyorsun diye böyle bir sorun yok denemez. Riske girer ya da girmez o konu sahibinin bileceği iş. Right click animasyonunun gelmesini SSD'ye rağmen 1 saniye bekliyorsam burada bir şeyler çok yanlıştır.

Sistemin bilinmiyor. Bu şartlarda cihazın Windows 11'e hazır olduğunu bilemeyiz. Yine de cihazınız Windows 11'i destekliyorsa yıldönümü güncellemesi den sonra geçmeniz iyi olabilir. Windows 11, her sistem de farklı çalışan bir istemci sürümü. Genel itibari ile kararlı olduğu söylenebilir. Ama tavsiye olarak, sürüm 22H2 genel kullanıma sunulduğunda geçmeniz daha iyi deneyim sunabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı