R5 5600H ve RTX 3050 sistemde Windows 11'e geçilmeli mi?

ArmindoBrumaa

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
8x1 8GB 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
NVMe M.2 SSD
Ekran kartı
Geforce RTX 3050 Laptop GPU
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600H
Arkadaşlar, sistem özelliklerime göre Windows 11'e geçmeli miyim? Şu an Windows 10 Home kullanıyorum. Windows 11'e geçersem oyun içi FPS değerlerim ve bilgisayar performansında artış olur mu? Bir de Windows 11'e geçersem oyunlar, driverlar vs. sıfırlanır mı? Toplamda 200 GB oyun kurulu. Tekrar indirmek istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 11'e geçerseniz sürücüleriniz silinmez, dosyalarınız aynı olduğu gibi kalır. Oyun içi performans değişmeyecektir. Sıcaklıklar belki 1 derece artabilir.

Arkadaşlar, sistem özelliklerime göre Windows 11'e geçmeli miyim? Şu an Windows 10 Home kullanıyorum. Windows 11'e geçersem oyun içi FPS değerlerim ve bilgisayar performansında artış olur mu? Bir de Windows 11'e geçersem oyunlar, driverlar vs. sıfırlanır mı? Toplamda 200 GB oyun kurulu. Tekrar indirmek istemiyorum.
Hiçbir Win serisi 1,5-2 yıl ara geçmeden kurmayın. 200 gb oyun yüklü dediniz. Ben Win 10 dan 11 e geçtim sırf saçma sapan Bi bios ayarı yüzünden valorantı açmıyor. YouTube da çözüm videosu yok. Türkçe ve İngilizce ikiside yok. Bunun gibi hata çekmek isteyeceğinizi sanmıyorum. Ben kabaca söylüyorum. Teknik olarak yardımcı olamayacağım. Benim fikrim geçmemek yönünde.

Sistemini göz önünde bulundurursak geçmemen için bir sebep yok, TPM ve Secure Boot gibi özellikler Rufus üzerinden kolayca bypass edilebiliyor. Fakat W10 ile W11'i karşılaştıracak olursak geçmen için de bir sebep yok.

Hiçbir Win serisi 1,5-2 yıl ara geçmeden kurmayın. 200 gb oyun yüklü dediniz. Ben Win 10 dan 11 e geçtim sırf saçma sapan Bi bios ayarı yüzünden valorantı açmıyor. YouTube da çözüm videosu yok. Türkçe ve İngilizce ikiside yok. Bunun gibi hata çekmek isteyeceğinizi sanmıyorum. Ben kabaca söylüyorum. Teknik olarak yardımcı olamayacağım. Benim fikrim geçmemek yönünde.
Evet aynı sorunu bende yaşamıştım sorunlu bir işletim sistemi gibi ama ben aylar önce kullanmıştım belki düzelmiş olabilir.

Geri
Yukarı