Windows 11'e geçtikten sonra oyunlarda donma oluyor

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.

RX 5600XT OC EVO.
Ryzen 5 3600.
16 GB G.Skill 3200MHz RAM.
Toshiba OCZ 500GB SSD'ye sahibim.

Windows 11'e geçtiğimden beri oyunlarda kilitleniyor ve yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Oyunun sesi geliyor ama hiçbir şekilde hareket dahi edemiyorum. Yok mu çözümü?

Bilgisayarımı yeni sıfırlayıp Windows 11'e geçtim. Windows 10'dayken BIOS ayarlarında RAM MHz'ini yanlışlıkla 3200 yerine 3600 ayarladım. Bunun sonucu bilgisayar çalıştığı halde ekran gelmedi. BIOS pilini çıkartıp tekrar taktım, tekrar takmak için ekran kartını çıkartmam gerekiyordu. Acaba tekrar çıkartıp takarken bir sorun mu oldu ekran kartında?

Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba.

RX 5600XT OC EVO.
Ryzen 5 3600.

Windows 11'e geçtiğimden beri oyunlarda kilitleniyor ve yeniden başlatmak zorunda kalıyorum. Oyunun sesi geliyor ama hiçbir şekilde hareket dahi edemiyorum. Yok mu çözümü?

Bilgisayarımı yeni sıfırlayıp Windows 11'e geçtim. Windows 10'dayken BIOS ayarlarında RAM MHz'ini yanlışlıkla 3200 yerine 3600 ayarladım. Bunun sonucu bilgisayar çalıştığı halde ekran gelmedi. BIOS pilini çıkartıp tekrar taktım, tekrar takmak için ekran kartını çıkartmam gerekiyordu. Acaba tekrar çıkartıp takarken bir sorun mu oldu ekran kartında?

Windows 11 de 22H2 güncellemesinde bayağı sıkıntı var NVIDIA ekran kartlarında bayağı sıkıntılar oldu fakat güncelleme getirip çözdüler AMD bir şey yaptı mı bilmiyorum belki onunla alakalıdır.

Arkadaşlar merhaba.

RX 5600XT OC EVO.
Ryzen 5 3600.

Bu sorunu uzun zamandır yaşıyorum , ne olduğu anlaşılamadı , ekran kartını değiştirdim gene devam ediyor
fTPM diye bir şey var bu sebep olabilirmiş, bunun için bios güncellemesi yayınlamışlar
henüz denemedim ,işe yaramadığını söyleyenler var
ben bios tan fTPM yi kapatıp denedim daha kötü oldu , sistemde çökmeye başladı bu sefer
windows 11 ise fTPM yi mecburen açıyormuş
windows 11 e geçip oyunlarda sorun yaşayanların sorunu büyük ihtimalle bundan

Bu sorunu uzun zamandır yaşıyorum, ne olduğu anlaşılamadı, ekran kartını değiştirdim gene devam ediyor.
fTPM diye bir şey var bu sebep olabilirmiş, bunun için BIOS güncellemesi yayınlamışlar.
Henüz denemedim, işe yaramadığını söyleyenler var.
Ben BIOS'tan FTPM'yi kapatıp denedim daha kötü oldu, sistemde çökmeye başladı bu sefer.
Windows 11 ise FTPM'yi mecburen açıyormuş.
Windows 11'e geçip oyunlarda sorun yaşayanların sorunu büyük ihtimalle bundan.

Geri de dönemiyorum 10'a. Ne olacak? Ben güncelleştirdim son bios sürümü 3802'e. Düzelme olmadı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı