Windows 11'e geçtikten sonra siyah ekran hatası

XessSup

Hectopat
Makaleler
1
RAM
8
SSD veya HDD modeli
250GB WD BLUE SN550 M.2 SSD
Ekran kartı
Gtx 1650 Tİ
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i5-10300H CPU @ 2.50GHz 2.50 G
Evet Windows 11'e geçtim bir hata ettim. Bilgisayarı kullanırken arada siyah ekran oluyor ve 20 saniye siyah ekranda kalıyor ardından kendini yeniliyor tüm programlar kapanmış oluyor. Bilgisayarı yeniden başlatmış gibi bütün programları tekrar açmak zorunda kalıyorum. Daha demin de VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR vererek mavi ekran verdi sizce neden yardımcı olur musunuz?

Minidump dosyası lazım.
Windows 11'e hakim değilim ama anladığım kadarıyla ekran kartı driverında bir sorun var. Ekran kartı driverı kurarken ekran siyah olur aygıt çıkarma sesi gelir, akabinde takma sesi gelir görüntü düzelir. O tarz bişey olsa gerek.

Minidump dosyası lazım.
Windows 11'e hakim değilim ama anladığım kadarıyla ekran kartı driverında bir sorun var. Ekran kartı driverı kurarken ekran siyah olur aygıt çıkarma sesi gelir, akabinde takma sesi gelir görüntü düzelir. O tarz bir şey olsa gerek.

Hocam ondan kaynaklı olduğunu sanmıyorum driverım güncel. Ancak Valorant oynamak için Windows 11 TPM kapatmak gerekiyordu bende kapatmıştım sonra bilgisayar açılırken ses çıkarmaya başladı tar tar tar tarzında sesler gelince TPM'i tekrar açtım yine oldu ama sonra düzeldi ondan sonra Full bu hataları almaya başladım bir şeyi bozmuş olabilir miyim?

Hocam ondan kaynaklı olduğunu sanmıyorum driverım güncel. Ancak Valorant oynamak için Windows 11 TPM kapatmak gerekiyordu bende kapatmıştım sonra bilgisayar açılırken ses çıkarmaya başladı tar tar tar tarzında sesler gelince TPM'i tekrar açtım yine oldu ama sonra düzeldi ondan sonra Full bu hataları almaya başladım bir şeyi bozmuş olabilir miyim?
Dediğim gibi Windows 11'e hakim değilim.
Vİdeo scheduler internal error aldığına göre ekran kartıyla alakalı bir durum var demek istediğim oydu. Ayrıca driverin güncel olması sorunsuz olduğu anlamına gelmez. Sen şu minidump dosyanı bi paylaşsan da baksak.

Buyrun hocam

Dediğim gibi Windows 11'e hakim değilim.
VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR aldığına göre ekran kartıyla alakalı bir durum var demek istediğim oydu. Ayrıca driverin güncel olması sorunsuz olduğu anlamına gelmez. Sen şu minidump dosyanı bir paylaşsan da baksak.

Hocam ekran kartı veya anakart bozulduysa anlaşılır mı?

Kod:
VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR (119)
The video scheduler has detected that fatal violation has occurred. This resulted
in a condition that video scheduler can no longer progress. Any other values after
parameter 1 must be individually examined according to the subtype.
Arguments:
Arg1: 0000000000000002, The driver failed upon the submission of a command.
IMAGE_NAME:  dxgmms2.sys

Söylediğim gibi driver sorunu işte.
Kod:
The video scheduler has detected that fatal violation has occurred. This resulted
in a condition that video scheduler can no longer progress. Any other values after
Arguments:
IMAGE_NAME:  dxgmms2.sys

DDU ile sürücü kaldır en güncelini kur. Çözülür. DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi

Kod:
The video scheduler has detected that fatal violation has occurred. This resulted.
in a condition that video scheduler can no longer progress. Any other values after.
Arguments:
IMAGE_NAME: dxgmms2.sys

Peki hangi driver ı indirmeliyim ve bu siyah ekran sorunudamı driverdan kaynaklı?
Kod:
The video scheduler has detected that fatal violation has occurred. This resulted.
in a condition that video scheduler can no longer progress. Any other values after.
Arguments:
IMAGE_NAME: dxgmms2.sys

DDU ile sürücü kaldır en güncelini kur. Çözülür. DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi

Sağ olun hocam teşekkürler.

Peki hangi driver ı indirmeliyim ve bu siyah ekran sorunudamı driverdan kaynaklı?

Sağ olun hocam teşekkürler.
Sorun devam ederse bilemeyeceğim. TPM dediğin şeyden kaynaklı ise eğer. Ama bariz bir ekran kartı driver sorunu olduğu ortada. Driverı halledince düzelmesi lazım.

Hocam peki ekran kartı veya anakart bozulursa anlaşılır mı?
Ekran kartı bozulursa sürekli mavi ekran alırsın. Görüntü donar, sistem kilitlenir, bilgisayarın gücünü kesmen gerekir. Orda da donanımsal mı yazılımsal mı olduğu belli olur zaten. Anakart bozulsa zaten donanımsal olarak bişeylerin ters gittiğini anlarsın. En basitinden güç tuşuna basıp bilgisayarı açamamak gibi veya 3-5 sn açık kalıp geri kapanması gibi.

Geri
Yukarı