Windows 11'in abartı sistem gereksinimi

Salih METİN

Kilopat
Makaleler
13
İleride güncellerler mi bilmiyorum ancak Microsoft bu hali ile Windows 11'i çıkartırsa pazar payı %20'yi geçmez. Intel için 8. nesil ve üstü Windows 11 yükleyebiliyor. AMD tarafı da bir o kadar komik. Hadi liste güncellenecek diyelim. Adamlar DirectStorage için DX 12 Ultimate ve 1 TB NVMe gereksinimi tutmuş.

İnsanın küfür edesi geliyor. DX 12 Ultimate zaten RTX 2000-3000 neslinde var. AMD'de ise RX 6000 serisinde. Bu kartları kullananların DirectStorage'e ihtiyacı var mı ki? Bir de utanmadan en az 1 TB NVMe şartı koşmuşlar. Sata SSD'yi geçtim, bari 256 GB falan yapsaydınız.

Windows Insider Twitter hesabında bir kullanıcı, PC Health uygulamasının bozuk olduğunu söylüyor. Insider hesabı sistem gereksinimlerine bakın veya Microsoft Forum'a göz atın diyor. Bu da gereksinimlerin değişip değişmeyeceği konusunda soru işareti bırakıyor.

Son düzenleme:
Temel olarak bunları destekleyen her cihaza kurulur.

1624574362432.png

O dedikleriniz özelliklerini aktif etmek için.

Microsoft bu geliş yalan söylememiş. Windows 10'a minimum 32 bitte 1 GB RAM yazıyordu, oysaki o boşta 3 GB RAM kullanıyor. Kim bilir? Belki Windows 11 4 GB değil, 16 GB istiyordur.

DX 12 Ultimate biraz abartı geldi bana şahsen. Paracı Windows'dan bahsediyoruz şurda, bana biraz garip geldi. Doğruluğu kesin mi bu bilgilerin ?
DirectStorage için DX 12 Ultimate isteniyor. Öte yandan Intel iddiaları da doğru zira PC Health uygulaması o listede olmayan donanımların olduğu bilgisayarlara "Windows 11 kurulamaz" gösteriyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı