Windows 11 mi çıkıyor?

Amaan, bir de RAM mi alacağım şu fiyatlar varken, herhalde 2025'te Çift kanal 16 GB RAM almaya kalkarsan 1000₺ tutar.

Microsoft gördüğüm en saçma pazarlama hareketlerinden birini daha yaptı. Bazı Windows açılış seslerini %4000 yavaşlatarak 11 dakikalık video hazırlamışlar. Videonun sonunda da 24 Haziran günü etkinliğimiz var bekleriz demişler. Resmi kanala böyle bir video yükleyen vizyon, işletim sistemine dair beklentimi düşürdü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Microsoft gördüğüm en saçma pazarlama hareketlerinden birini daha yaptı. Bazı Windows açılış seslerini %4000 yavaşlatarak 11 dakikalık video hazırlamışlar. Videonun sonunda da 24 Haziran günü etkinliğimiz var bekleriz demişler. Resmi kanala böyle bir video yükleyen vizyon, işletim sistemine dair beklentimi düşürdü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tam 11 dakikalık video yapmışlar, yorumlarda yine bu Windows 11'i işaret ediyor diyorlar...

Şu videoyu hayran kanalları bile yüklemez.
İşte ben bile anlamıyorum. Ben yüklesem dislike baskını yaparlar 🤦‍♂️
Meanwhile, Microsoft TR'nin moderatörlerinden yazı. Bunu yayınladıkları 1 yıl bile olmamış.

1623499691728.png

Tam 11 dakikalık video yapmışlar, yorumlarda yine bu Windows 11'i işaret ediyor diyorlar...

İşte ben bile anlamıyorum. Ben yüklesem dislike baskını yaparlar 🤦‍♂️
Meanwhile, Microsoft TR'nin moderatörlerinden yazı. Bunu yayınladıkları 1 yıl bile olmamış.

Eki Görüntüle 1065575

Microsoft Türkiye'nin merkezden ne kadar kopuk olduğunun bir göstergesi. Onlar da ilk başta yöneticilerin yaptıkları "Windows 10 son işletim sistemimiz olacak!" açıklamalarından hareket ettiler muhtemelen. Microsoft Türkiye içinde bir mesajlaşma olduğunu dahi sanmıyorum. Kaldı ki üst düzey biri değil de forumdaki bir moderatör tarafından yazılan şeyler.

İşin aslı o haber ilk çıktığı zaman bile çok yalan duruyordu. İnsanlar Windows 8'e geçmekte diretiyordu. Microsoft ise Windows'u bir servis gibi görmeye başlamıştı. Veri toplama ve paylaşmanın pazarlama için çok önemli olduğunu bildiklerinden de Windows 10'a hızlı bir geçiş istediler. Çoğu kullanıcı "Ayarlar" menüsünün altındaki "Gizlilik" bölümüne bakmıyor bile. Bu son işletim sistemimiz olacak cümlesi ile "Nasıl olsa bir gün Windows 10'a geçmem gerekecek, bari şimdi olsun." algısı yarattılar. Böyle pazarlama yalanları hep olur. Zaten yöneticiler de vizyonları da sürekli değişiyor. O yüzden bunlar normal geliyor bana. Esas olan son kullanıcıyı zorlamamaları ve ücretsiz yükseltme gibi kolaylıklar sağlamaları. Bunlar varsa son kullanıcı için çok da sorun değil.

Son düzenleme:
Unut gitsin, Linux çekirdeği olursa Windows GNU Genel Kamu Lisansı ile dağıtılmak zorunda kalır. Microsoft da böyle bir şey yapmayacağına göre...
Hayır Linux çekirdeğini kullandığı için GNU Lisansı ile dağıtılmak zorunda değil. Örnek, Android.
Hatta üstüne üstlük Linux çekirdeğini kullanarak kapalı kaynaklı bir işletim sistemi bile yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı