Windows 1803 Update Sonrası CPU Kullanım Artması Sorunu

YukselYL

Decapat
Windows 10 kullanırken 1803 sürümüne update yaptım. Ondan sonra system.exe %30'a kadar CPU kullanımı artmaya başladı. Önerileriniz?

Dosya Ekleri

• cpu.PNG
    cpu.PNG
    72,8 KB · Görüntüleme: 62
Windows 10 kullanırken 1803 sürümüne update yaptım. Ondan sonra system.exe %30'a kadar CPU kullanımı artmaya başladı. Önerileriniz?
Kimsenin çözemediği sorunlar... Ben bu nedenle 8.1 kullanıyorum, 10 çok sıkıntı çıkarıyor. Benim bildiğim tek çözüm sürüm değiştirmek.

Kimsenin çözemediği sorunlar... Ben bu nedenle 8.1 kullanıyorum, 10 çok sıkıntı çıkarıyor. Benim bildiğim tek çözüm sürüm değiştirmek.
İndexleme başlamış olabilir. Mümkünse 1 hafta kadar bekleyin eğer olmazsa buraya yazarsınız.

Böyle durumlarda arka planda güncelleme atıyor olabilir. Görev Yöneticisi / Performans / Kaynak İzleyicisi oradan "ağ" sekmesinden kontrol etmelisin "svchost" vb gibi bir şey varsa arka planda güncelleme atıyor olabilir. Bu süreç HDD'nin hızına göre değişir eğer ki HDD'de "bad sector" kısaca yıpranma veya bozulmaya başladıysa bu süreç tekrara veya çok uzun zaman alabilir dostum. Hele ki dizüstü kullanıyorsan içinde ki HDD 5400 RPM ise bu çok normal diyebiliriz.

Screenshot_2.jpg

Ayrıca son sürüm olan 1809'a temiz bir format ile geçmen lazım kullandığım sürüm son ve güncel olan sürüm değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı