Windows 7 64-bit 4 GB RAM 3.25 GB Kullanılabilir Gözüküyor

Blodreina

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım;
  • Windows 7 Ultimate 64-Bit
  • 4 GB RAM
  • Intel Core 2 Q8400 2.66 GHz
  • ATI Raedon HD 4350
  • Foxconn G31MXP
Kullanılabilir RAM miktarı 3.25 olarak gözüküyor. Msconfig'den düzelttim ama işe yaramadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin hiçbir sıkıntın yok ekran kartın paylaşımlı çalışıyor bunu düşüremezsin BIOS ayarlarıylada oynamanı tavsiye etmem zaten.

Arkadaşlar bu arkadaşıın ekran kartı RAM'den 667 MB kullanması gerke. Buda 3.25 GB gibi kullanabilir yazması doğru demektir. Bunun BIOS'la alakası yok.

Neden ekran kartının RAM'den bellek kullandığını söyleyenler olmuş anlamadım. Konu sahibi Radeon HD 4350 ekran kartını kullandığını belirtmiş (Mobility değil), yani harici bir ekran kartı. Bildiğim kadarıyla dahili olmadığı sürece ekran kartları fazladan bellek kullanmaz ki. Bu ekran kartı için teknik detaylarda paylaşılan bellek kullandığına dair bir bilgi de yok.
Soruna gelecek olursak, BIOS'ta Memory Remapping özelliğinin devrede olduğundan emin olun, ayrıca harici ekran kartı kullandığınız için BIOS'tan önceliği buna verdiğinizden ve dahili ekran kartının da devre dışı olduğundan emin olun (Aynı anda ikisinin de devrede olmasına gerek yok). Zaten 64-bit işletim sistemi kullandığınızdan bunu ayrıca belirtmeme gerek yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı