Windows 7 A Sürücüsündeki diski kullanabilmek için önce biçimlendirmek grrekli

MetehanTC

Centipat
Arkadaşlar ben böyle bir uyarıyı ilk defa görüyorum. İngilizcem de yok bu hata bana ne söylüyor bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
Bahsettiğim hata siyah ekran da gelen hata ben o ekranda F2 tuşuna basarak PC'yi açtım, bir arkadaş F2'ye bas dedi hepsi o kadar, masaüstü açılınca da a: Sürücüsündeki diski biçimlendirmek istiyor musunuz? Diye bir uyarı çıktı. Bilgisayarımda a: Disket sürücüsü gözüküyor ama benim bilgisayarımda disket sürücüsü yok ki neden böyle hatalar aldım bilmiyorum. Saat ve tarih ayarları da sıfırlanmış.

Dosya Ekleri

• 20200928_215526.jpg
    20200928_215526.jpg
    93,2 KB · Görüntüleme: 38
  • 20200928_220038.jpg
    20200928_220038.jpg
    85,5 KB · Görüntüleme: 34
Masaüstünden değil Bios üzerinden ayarlıyacaktınız. Bios pili bittiyse çıkabilir bu uyarı.
Hocam BIOS'dan tarih-saat ayarlarını mı yapmam gerekiyor? Başka bir ayar yapmama gerek varmı? Bu pili değiştirmerden böyle kullansam bir sıkıntı çıkar mı? Tabi şu hastalık bir bitsin ondan sonra bilgisayarcıya götürürüm. Bu pilin ücreti nedir bir tahmininiz varmı?

Hocam BIOS'dan tarih-saat ayarlarını mı yapmam gerekiyor? Başka bir ayar yapmama gerek varmı? Bu pili değiştirmerden böyle kullansam bir sıkıntı çıkar mı? Tabi şu hastalık bir bitsin ondan sonra bilgisayarcıya götürürüm. Bu pilin ücreti nedir bir tahmininiz varmı?
Evet Bios'dan ayarları yapmanız lazım. Başka bir ayar yapmanıza gerek yok. Mümkünse bakkal amcaya bilgisayarınızı götürmeyin parça filan çalar. Pilin ücreti 10 lira gibi bir şeydir.

Evet Bios'dan ayarları yapmanız lazım. Başka bir ayar yapmanıza gerek yok. Mümkünse bakkal amcaya bilgisayarınızı götürmeyin parça filan çalar. Pilin ücreti 10 lira gibi bir şeydir.
Hocam sağ olun da ben takamam şimdi çünkü daha önce teknik servislik hiç yapmadım ve böyle el becerim maalesef pek yok ama götürür bilgisayarcıya söyler taktırırım. Yok hocam çalsa ne olur 10 yıllık ekran kartı da yanmış bir pc. Miadını doldurdu da benim ders için ve video için işimi görüyor. :)

Götürmeyin pili değiştirmenize gerek yok hep bu ekranı görmeye katlanabilirseniz. Belki ekran kartı yanmamıştı bilerek çaldı? Ekran kartı yansa götüntü verir mi?

Geri
Yukarı