Windows 7 Açılmıyor

Tugay

Hectopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Ne yapmalıyım sürekli bu pencereye yönlendiriyor.

th51w.jpg

Sonra...

Sistem düzenleme seçeneklerine geldiğinde (System Recovery Options)

Başlangıç Tamiri
Sistem Düzeltmesi (Systen Restore)
Win TüWindows Complete PC Restore
Windows Memory Diagnostic Tool
Command Prompt

• Command Prompt Seçiyorsun
  • notepad yaz ve enter'la.
  • Dosya seçme menüsünden Aç'a git (open)
  • "Computer / Bilgisayar"ı seç ve kapa
  • Emir kipinde *:\frst.exe ( 64 için *:\frst64) enter'la
    Note:* HDD'nde windows kurulu yer (C D E...)
  • İşlem başlayacak.
  • Pencere açılırsa kabul et.
  • Scan / Tarama butonuna tıkla
  • uzun bir FRST.txt yapacak onu yapıştır foruma.
Bakalım durum nasıl.

Okuyunca bir amin dedim denemeye çalışıcam bakalım ne olcak.

- - - Güncellendi - - -

th6d6.jpg

- - - Güncellendi - - -

Bu hale geldi.

Okuyunca bir amin dedim denemeye çalışıcam bakalım ne olcak.

- - - Güncellendi - - -

th6d6.jpg

- - - Güncellendi - - -

Bu hale geldi.

Açtığın diğer konuda cevabı yazdım. Ayrıca bir konu çözüme kavuşmadan başka bir konu açmayın.

Smartlogon.exe; ASUS marka bilgisayarlardaki ASUS SmartLogon yazılımına ait olabilir. Bilgisayarınız eğer asus marka ise sorun bu yazılımdan kaynaklanıyor demektir.

Smartlogon.exe process | What is Smartlogon.exe file?
smartlogon.exe Windows process - What is it?

Eğer bilgisayar asus değilse; Bu başlangıca da yerleşebilen zararlı bir toolbar olabilir.

SystemLookup - ad58baa1-68ce-436d-a8b8-96cac877a31f

---------------------------------------

Çözüm konusuna bir çok açıdan yaklaşılabilir. Benim önerim;

Sanırım bilgisayarı normal mod'da açtığınızda mavi ekran geliyor. Şu denenebilir. Sistem açık durumdayken direkt fişten çekerek elektriği kesin. Bir iki dakika sonra tekrar sistemi açın. Büyük bir ihtimal ile sistem kurtarma ortamında açılması gerekir diye düşünüyorum. Yine de açılışta F8 yapmanızda fayda var.

Farzedin ki sistemi güvenli modda açtınız;

Eğer bilgisayarınız Asus ise: Başlat > çalıştır > msconfig yazın gelen sayfada hizmetler başlığına tıklayın ve ASUS SmartLogon yazılımına ait satır görürseniz işaretini kaldırın. Uygula / Tamam diyin. ASUS SmartLogon satırını görememişseniz ekle - kaldır bölümünden ilgili asus yazılımını kaldırın. Sistemi yeniden başlatın.

Eğer bilgisayarınız Asus değilse: o zaman önerim adwcleaner ve junkware remowal tool yazılımları ile sistemi taratın. adwcleaner 2. tarama sonrası delete butonuna basın. Sistemi yeniden başlatın. Bu işlemler sırasında ağ destekli güvenli mod bölümünde olmalısınız.

Çözümlerim güvenli mod'a girmenize bağlıdır. Yukarıdaki işlemleri yapma şansına sahip olursanız; malwareBytes ve eset online işlemlerini de tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı