Windows 7 başlatılırken siyah ekranda kalıyor

KankammPro

Hectopat
Arkadaşlar merhaba bilgisayarım Windows 7 Home Basic. Bilgisayarımda kişiselleştirme tuşu yoktu bunu yüklemek için videolar izledim ve videodaki adımların hepsini ekskiksiz bir şekilde uyguladım. Yüklendikten sonra masaüstüne gelip sağ Click yapıp kişiselleştirmeye bastım ve bastıktan sonra bilgisayarım birden mavi ekrana düştü restarttan sonra bilgisayarım açılırken her şey normaldi Windows başlatılıyor yazısı yazdı ve hoş geldiniz yazısına kadar geldikten sonra ekran sadece siyah renke dönüştü ve farenin imleci vardı, biraz bekledim belki düzelir diye bekledim yaklaşık 5 dk sonra falan masaüstü geldi ondan sonra içim rahat etmedi ve bilgisayarımı yeniden başlattım başlattıktan sonra yine hoş geldiniz yazısını gördükten sonra ekran yine simsiyah oldu ve sadece fare imleci vardı. Yine 5 dk bekledim lakin gene aynı hiçbir şey olmadı. Ne yapmam lazım arkadaşlar çok önemli dosyalarımız vardı yalvarırım 😭😭😭

Son düzenleyen: Moderatör:
Control+Alt+Del yapın. Gerev yöneticisindeki Ayrıntılar bölümünden explorer.exe'yi kapatın. Sonra Dosya yeni görev çalıştır deyin ve explorer.exe yazıp açın.

Herhangi bir bilgim yok ama umarım PC'nize yüklediğiniz uygulamalar veya yaptığınız işlemlerde işletim sistemine zarar verecek şeyler yapmamışsınızdır. :/ çözümü araştırıyorum bulabilirsem eklerim.

Control+Alt+Del yapın. Gerev yöneticisindeki Ayrıntılar bölümünden explorer.exe'yi kapatın. Sonra Dosya yeni görev çalıştır deyin ve explorer.exe yazıp açın.
Ben internetten baktımda onu her açılışta yapman gerekiyomuş sanırım yani 1 kere yapınca biten bişey değil
Herhangi bir bilgim yok ama umarım PC'nize yüklediğiniz uygulamalar veya yaptığınız işlemlerde işletim sistemine zarar verecek şeyler yapmamışsınızdır. :/ çözümü araştırıyorum bulabilirsem eklerim.
Bir şey yükliyince öyle oldu :( sanırım bilgisayar elden gitti 😭

Zaten kesin çözüm sunmamıştım. Eğer işe yararsa dosyalarını yedekleyip temiz kurulum yap diye.
Peki bu sorunu düzeltmek için illa format mı gerekiyor? Yoksa başka türlüde düzeliyor mu?
Ben sizin dediğiniz gibi yapcaktım ama ben kendim explorer.exe yazmadan otomatik masaüstü geldi ama 2 3 dk sonra geldi yani geç geldi sizce bunu format atmadan sfc /scannow yaparak düzeltebilirmiyim lütfen cevap verin bilgisayar babamın bilgisayarı :(
sfc /scannow yazarak düzelir mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı