Çözüldü Windows 7 başlatılıyor ekranında reset

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Xample-47

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, ağabeyler, üstadlar...
Benim geçenlerde bilgisayarımın HDD'si arızalandı arızalanmadan önce hiç bir sorun yoktu. Ben yeni HDD aldım ve bugün arkadaşımın bilgisayarından Windows 7 kurduk, orada sorunsuz şekilde çalıştı ancak eve geldim HDD'yi PC' ye bağladığımda tam "Windows başlatılıyor" yazısına geldiğinde arkadan logonun kırmızı parçası gelirken takılıyor ve reset atıyor. F8 yöntemi ile güvenli başlattım bulabildiğim her yolu denedim ancak nafile. Şimdiden teşekkürler. Şunu da belirteyim bir tane laptop vardı onun HDD'sini bağladığımda yine aynı sorun oluyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'u arkadaşının bilgisayarından kurduğun için o Windows'u kendi sisteminde (anakartında) kullanamazsın. Sıfırdan format atman gerekir.

Formatı atarsak düzelir mi? Yani kesin olarak. Teşekkürler

Düzelmesi gerekir. Windows açılırken sistemin kapanma sebebi o Windows kurulumu kurulduğu anakartın sürücülerini içerir. Başka bir anakarta geçildiğinde Windows açılamaz. Çünkü o anakartın sürücüleri elinde yoktur.
Windows 8 ve sonrasında bu sorun olmaz.

Düzelmesi gerekir. Windows açılırken sistemin kapanma sebebi o Windows kurulumu kurulduğu anakartın sürücülerini içerir. Başka bir anakarta geçildiğinde Windows açılamaz. Çünkü o anakartın sürücüleri elinde yoktur.
Windows 8 ve sonrasında bu sorun olmaz.
Çok teşekkürler hocam zaman ayırdığız için şimdi windows 10 yüklüyorum. Tekrar teşekkür ederim.

Sorun çözüme kavuşmuştur, teşekkürler kilitlenebilir.
Çözüm: Ben kendi bilgisayarım ile format attım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı