Windows 7 Bilgisayara Windows 8.1 Kurulumu USB Üzerinden Nasıl Yapılır?

Mehmet Aktaş

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın işletim sistemi Windows 7 ve ben bunu Windows 8 yapmayı istiyorum. Diski tamamen biçimlendirmeden, GPT düzenine getirmeden Rufus programı ile MBR düzeninde kursam doğru şekilde kurulur mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminiz UEFI destekliyor mu? Destekliyorsa GPT'yi tavsiye ediyoruz. Daha güncel. UEFI yoksa MBR kurulum yapacaksınız. Diski biçimlendirmeden kurarsanız Windows.old klasörü oluşacaktır ve biz bu kurulumu tavsiye etmiyoruz. Sorunsuz bir sistem için temiz kurulum yapın. Dosyalarınızın korunmasını istiyorsanız yükseltme yapabilirsiniz ancak yine bunu tavsiye etmiyorum. Temiz kurulum her zaman iyidir. Diğer gerekli bilgilere bu konudan ulaşabilirsiniz:

Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları | Technopat Sosyal

Anakartım Asus M5A99X Evo 2.0 ve AMD FX-6300 İşlemcim var bu sistem üzerine kurlumu yapacağım. Muhtemelen destekliyor. Rufus ile USB belleğime attığım GPT dosyalarını okumuyor Biostan BOOT ediyorum yine olmuyor Anakartın Logosu geliyor daha sonra hata veriyor bu sebeple MBR kurlumu denemek istedim.
İki tane USB aldım ikisine de yükledim Windows 8.1 ikisinede GPT'yi yükledim birinde "Hatalı Bloklar için Aygıtı Denetle" kutucuğunu işaretledim kapattım Pc'yi BOOT yaptım dosyaları görmedi Windows 7 şeklinde başladı, diğer USB'de ise kutucuğu işaretlemeden yaptım hata verdi.

"samet67671" arkadaşımızın dediği gibi herşeyi düzgün bir şekilde yaptığınızı düşünüyorsanız ya USB bellek yada ISO dosyanız bozuktur. Başka bir ihtimal yok gibi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı