Windows 7 "BOOTMGR is Missing" Hatası

Egemen35

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar tekrardan.
Bilgisayarımın içinde WD10EZEX model 1 TB kapasiteli bir HDD bulunmakta ve içinde Win 7 Ultimate SP1 kurulu durumdaydı. Kapasite yetmedi ve 1 TB Seagate marka bir HDD aldım. Yanına bir de Corsair XMP3 2x4 8 GB 1600 MHz bellekleri aldım. Bunları bilgisayarıma düzgün bir şekilde bağladım ve çalıştırdım. Sıkıntısız bir şekilde biçimlendirdim diskimi. RAM'ler de sıkıntısız çalışıyordu. Windows 1 TB diskleri 931 GB gibi görüyordu, bunu biliyordum fakat benim diskte fazladan bir de 15 GB dolu gözüküyordu ama içi boştu. Bir anlık sinirlen biçimlendirme menüsüne gelip diski etkinleştirdim, sonra iptal ettim birkaç kez daha biçimlendirdim. İşleri karıştırdım sanırım o sırada. O gün güzelce kullandım bilgisayarımı. Bir gün sonra girerken bu hatayı aldım:
  • BOOTMGR is missing
    Press Ctrl + Alt + Delete
Ardından BIOS kurcalamama yeni diskin gücünü kesmeme tekrar takmama rağmen BIOS menüsünden öteye gidip şu hatayı geçemedim. İnternette birkaç tavsiye gördüm fakat sorun şu ki bunlar bilgisayar açıkken yani komut istemine vb. ihtiyaç duyuluyordu. En kısa yoldan komut istemine gelmek için bir disk veya USB içine kurulu bir Win 7 gerekliydi. Fakat bunu bulamadım. Bulma şansım da yok. BIOS pilini sökmek de mantıksız gelen çözümlerdendi. Ne yapacağımı bilemiyorum elim kolum bağlandı. Çok rica ediyorum yardım edebilecek olan var mı?

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarının "Açılış Yöneticisi" hasar görmüş veya bilgisayar onu bulamıyor.
Windows 7'nin kurtarma CD'sini kullanarak başlangıç onarmadan sorunu halledebilirsin.
Diğer yol Windows'u yeniden yüklemek. :(
Ayrıca format imkanın varsa Windows 10'a geçmeni tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı