Windows 7 "easyflash fatal error" hatası

Marshey

Yoctopat
Daha fazla  
Windows 7 işletim sisteminde explorer.exe'yi yanlışlıkla devre dışı bıraktım. Her şey gitti bende laptopumu yeniden başlatmak istedim ama ekran bir siyah oluyor bir de siyah ekran parlıyordu. Ardından F4 fonksiyon tuşuna basıp BIOS'tan sorunu çözecektim fakat böyle bir hatayla karşılaştım. Teşekkürler.
IMG_20220529_115825_337.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Fat bölümlü bir disk bulamamış. Tüm işletim sistemini mi sildin? explorer.exe o kadar kolay devre dışı bırakılmaz.
Görev yöneticisinden devre dışı bıraktım hocam yanlışlıkla
CTRL+SHIFT+DELETE tuşlarına basın. Görev yöneticisine ulaşıp ordan explorer.exe açmayı deneyin. Olmazsa güvenli moddan açmayı deneyin.
Güvenli modu nasıl açacağız hocam anlamıyorum çok
CTRL+Shift+delete tuşlarına basın. Görev yöneticisine ulaşıp oradan explorer.exe açmayı deneyin. Olmazsa güvenli moddan açmayı deneyin.

Hocam bir de normalde bu ekran gelmiyor ekran bir siyah oluyor bir de siyah ekran parlıyor ben F4'e basinca bu ekran geliyor.

Son düzenleme:
Görev yöneticisinden devre dışı bıraktım hocam yanlışlıkla

Güvenli modu nasıl açacağız hocam anlamıyorum çok

Hocam bir de normalde bu ekran gelmiyor ekran bir siyah oluyor bir de siyah ekran parlıyor ben F4'e basinca bu ekran geliyor.
Önemli açık bir belge program vs yoksa, laptop güç tuşunu kapanana kadar basılı tutun. Sonra normal açın explorer.exe geri döner başka bir işlem yapmadıysanız.

Hocam BIOS'u açtım ama ne yapacağımı anlamadım.
Windows format CD'si varsa burdaki ekranda DVD olanını option #1'e alın, genelde F5/F6 veya Enter tuşu ile değiştiriliyor. Daha sonra F10'a basıp kaydedin. Windows kurulum ekranı gelecek. Ordan Windows onarmayı deneyin olmazsa mecbur format atıcaksınız. Önemli dosyalar varsa ve yeterli depolama alanı varsa format atmadan da kuruluma geçebilirsiniz, sadece Windows'un yüklü olduğu diski seçin ve ilerleyin. Eski dosyalar Windows.old klasörüne taşınacak bu sayede eski dosyalara erişebilceksiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı