Windows 7 "Format başarısız, işlemler geri alınıyor" hatası

İnth

Centipat
Daha fazla  
Ben Windows 7 format atmaya çalıştım. Tam bütün işlemler bitmek üzereyken ekran kapandı ve mavi bir ekran arkasında "format başarısız oldu, işlemler geri alınıyor" tarzı şeyler yazıyor. Nasıl çözerim?

Ekran görüntüsü atabilir misin? Hata kodu falan var mı? Buradan ISO dosyasını indirip farklı USB varsa onunla tekrar yazdırıp deneyebilirsiniz. Bir de sisteminiz Windows 7 için uyumlu mu bazı yeni nesil sistemler için uyumlu olmayabiliyor sürücü konusunda.

Ekran görüntüsü atabilir misin? Hata kodu falan var mı? Buradan ISO dosyasını indirip farklı USB varsa onunla tekrar yazdırıp deneyebilirsiniz. Bir de sisteminiz Windows 7 için uyumlu mu bazı yeni nesil sistemler için uyumlu olmayabiliyor sürücü konusunda.

USB yok, burdan indirdim zaten. SS alamıyorum.
Sistemim yeni nesil değil 15 yıllık :D

USB yok, buradan indirdim zaten. SS alamıyorum.
Sistemim yeni nesil değil 15 yıllık :D

USB yoksa biraz sıkıntı. ISO dosyasındaki Setup'u açıp mı kurmayı deniyorsunuz? Eğer Windows 10'dan ya da Windows 8.1'den bunu yapıyorsanız bundan dolayı hata veriyor olabilir. Bunu deneyebilirsiniz. Eski Windows'a geri dönemiyorsanız yani Windows 7 dosyaları kurulduğu için bir şekilde USB ile kurmanız gerekiyor.

USB yoksa biraz sıkıntı. ISO dosyasındaki Setup'u açıp mı kurmayı deniyorsunuz? Eğer Windows 10'dan ya da Windows 8.1'den bunu yapıyorsanız bundan dolayı hata veriyor olabilir. Bunu deneyebilirsiniz. Eski Windows'a geri dönemiyorsanız yani Windows 7 dosyaları kurulduğu için bir şekilde USB ile kurmanız gerekiyor.

Benim kullanmadığım bir harddisk var, setup'u ona kursam sonra o hddyi takıp biostan o hddyi açıp ordan kurmayı denesem?

Benim kullanmadığım bir hard disk var, Setup'u ona kursam sonra o HDD'yi takıp BIOS'tan o HDD'yi açıp oradan kurmayı denesem?

Hiç denemedim ilginç, olacağından emin değilim.

Geri
Yukarı