Windows 7 format esnasında hiçbir aygıt sürücüsü bulunamadı hatası

EskoriX

Hectopat
Windows 7 format atmaya çalışıyorum, Rufus ile yazdırıp ISO'yu sildim. Daha sonra BIOS'tan USB'yi çalıştırdım bu hatayı verdi, bazı çözümler denedim, diski temizledim diskpart ile sistem şu an boş, nasıl atacağım bu formatı elimde sadece bu USB kaldı tek çözüm sizin yardımlarınız. PC: Casper Nirvana C300

download.jpg

Bİos ayarlarına dokunmayın SATA AHCI ayarları enable da kalsın. Anakartınıza veya netbook modelinize göre olan SATA driverları indirin. Size tavsiyem Windows 7 USB DVD Download Tool kullanarak USB bellek ile windows kurmanız. Bu programı kullanarak USB belleği kurulum için hazır hale getirdiniz. USB belleğe de driverı rarsız olarak klasör şeklinde atın . Tamaam. Şimdi yine malum hatayı versin siz gözat seçeneğine girip USB belleğine girin ve atmış olduğumuz driver klasörünü seçerek ok deyin. Yüklemek istediğiniz driver bu mu diye soracak evet diyeceksiniz driver yüklenecek ve bir sonraki adıma yüklemek istediğiniz işletim sistemini seçmeye geleceksiniz. Geri kalanı biliyorsunuz zaten normal kurulum.

Bİos ayarlarına dokunmayın SATA AHCI ayarları enable da kalsın. Anakartınıza veya netbook modelinize göre olan SATA driverları indirin. Size tavsiyem Windows 7 USB DVD Download Tool kullanarak USB bellek ile windows kurmanız. Bu programı kullanarak USB belleği kurulum için hazır hale getirdiniz. USB belleğe de driverı rarsız olarak klasör şeklinde atın . Tamaam. Şimdi yine malum hatayı versin siz gözat seçeneğine girip USB belleğine girin ve atmış olduğumuz driver klasörünü seçerek ok deyin. Yüklemek istediğiniz driver bu mu diye soracak evet diyeceksiniz driver yüklenecek ve bir sonraki adıma yüklemek istediğiniz işletim sistemini seçmeye geleceksiniz. Geri kalanı biliyorsunuz zaten normal kurulum.
Evet anladım ama, Casper Nirvana C300 model laptop için driveri nereden bulabilirim?, W7 Download Tool'u hallediyorum şimdi.

Harddisk driver diye yazıyor orda.
Tamamdır, sabit disk denetleyicisi yazıyor hadi bismillah indirip deniyorum.
Harddisk driver diye yazıyor orda.
Şimdi denedim, yine aynı hata var, ayrıca gözat a tıkladığımda usb bellek görünmüyor, bu sebeple driveri de kuramıyorum. Biosda SanDisk yazıyor yanında Partition 1 yazıyor.
Lütfen yardım edecek yok mu? up up.
Lütfen, acil yardıma ihtiyacım var bilgisayardan ödevlerimi yetiştireceğim lütfen arkadaşlar bilgisi olan herkesi bekliyorum çözelim bu sorunu.
Arkadaşlar artık lütfen bakın, delireceğim bu gidişle pc elimde kalacak. Ne yaptıysam yapıyım bu sorunu çözemedim, rufus ile deniyorum siyah ekran, diğer programlar ile de öyle. Direk iso nun içini atıyorum hiçbir aygıt sürücüsü yok diyor. Nedir bunun çözümü bıktım artık. 😡😡

Son düzenleme:

Geri
Yukarı