Windows 7 güncellemelerinin PC performansına etkisi

• Konuyu başlatan ARI
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 53
  • Görüntüleme 4B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ARI

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bal Kovanı
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

1-Windows 7 işletim sistemi için tüm güncellemeler yüklenmeli midir?
2-Güncellemelerin PC performansına etkisi ne ölçüde olmaktadır?
3-Eğer güncelleme yapmamam gerekiyor ise var olan güncellemeleri kaldırırsam ne gibi bir sonuç alırım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, işletim sisteminin sorunsuz çalışması için yüklemen gerekir ve var olan güncellemelerini kaldırmana gerek yok. Eğer pek güncellemelerden anlamıyorsan bir program aracılığıyla yapmanı tavsiye ederim.

Evet, işletim sisteminin sorunsuz çalışması için yüklemen gerekir ve var olan güncellemelerini kaldırmana gerek yok. Eğer pek güncellemelerden anlamıyorsan bir program aracılığıyla yapmanı tavsiye ederim.

Ben etmem. Windows Update dururken başka program kullanmanın hiçbir mantığı yok.

Merhaba arkadaşlar,

1-Windows 7 işletim sistemi için tüm güncellemeler yüklenmeli midir?
2-Güncellemelerin PC performansına etkisi ne ölçüde olmaktadır?
3-Eğer güncelleme yapmamam gerekiyor ise var olan güncellemeleri kaldırırsam ne gibi bir sonuç alırım?
Pardon sadece işletim sisteminin değil, donanımlarının da sorunsuz çalışabilmesi için önemlidir.
Ben etmem. Windows Update dururken başka program kullanmanın hiçbir mantığı yok.
O da olabilir sıkıntı yok. :)

Normalde beklenen şey şudur güncelleme bilgisayara hız katması için vardır. Zaman zaman hızlandırğı zaman zaman yavaşlatığı gördüm. Ben kurmuyorum format sürümünde hangileri varsa onlarla kullanmaya devam ediyorum şuana kadar yapmadığım içinde herhangibi bir problem yaşamadım. Hızlandıracak olsa bile bu en fazla %5 olur olmaz, bu değer için çokta takmıyorum. Güncelleme sonrasında çakışan durumlar olabiliyor bu yüzden hiçte gerek yok Windows 7 için. Windows 10 olsa yapardım ama 7'de gerek görmüyorum.
366071

Windows 10'un eski bilgisayarlar için performans sorunu var. Eğer bilgisayarı yeni nesil ise o halde Windows 10 kullanmalı ama eski ise Windows 7 kullanması gerekir

Evet eski.
Normalde beklenen şey şudur güncelleme bilgisayara hız katması için vardır. Zaman zaman hızlandırğı zaman zaman yavaşlatığı gördüm. Ben kurmuyorum format sürümünde hangileri varsa onlarla kullanmaya devam ediyorum şuana kadar yapmadığım içinde herhangibi bir problem yaşamadım. Hızlandıracak olsa bile bu en fazla %5 olur olmaz, bu değer için çokta takmıyorum. Güncelleme sonrasında çakışan durumlar olabiliyor bu yüzden hiçte gerek yok Windows 7 için. Windows 10 olsa yapardım ama 7'de gerek görmüyorum.
Eki Görüntüle 366071

Kararsız kaldım gerçekten şuanda güncel iso dosyaları ocak 2019 olarak geçiyor demekki bu iso dosyalarıyla format usbsi oluşturursam en son ki güncellemelerle birlikte mi gelecek yani?
Win10 a gec dostum pişman olmazsın :)

Geçmek istiyordum ancak en az 50-60 kez denedim kurulumda sürekli hatalar alıyorum.

Sen tavsiye ediyorsun da diğer arkadaşlar bu konuda hem fikir değil galiba.

Son düzenleme:
Windows 7'yi kaldıran sistem Windows 10'u da kaldırır. Yok eski sistemlerde performans sorunu var vs. yanlış.

Benim sistemim konu sahibinin sisteminden çok daha eski ve en performanslı sistem Windows 10.

Windows 7 için temel destek çoktan bitti. Güvenlik güncelleşitirmeleri almakta. Yüklemezsen de ciddi güvenlik sorunlarına neden olmakta. Bu kadar fazlaca yama da sistem performansını olumsuz etkilemekte.

Desteği biten Windows 7 yerine Windows 10 1809 kurman en mantıklısı.

Windows 7'yi kaldıran sistem Windows 10'u da kaldırır. Yok eski sistemlerde performans sorunu var vs. yanlış.

Benim sistemim konu sahibinin sisteminden çok daha eski ve en performanslı sistem Windows 10.

Windows 7 için temel destek çoktan bitti. Güvenlik güncelleşitirmeleri almakta. Yüklemezsen de ciddi güvenlik sorunlarına neden olmakta. Bu kadar fazlaca yama da sistem performansını olumsuz etkilemekte.

Desteği biten Windows 7 yerine Windows 10 1809 kurman en mantıklısı.

İyi güzel de, ben sürekli Windows 10 kurulumunda değişik hatalar alıyorum.
Üstelik microsoft dahil diğer yayıncılardan da iso dosyalarını usb'ye yazdırıyorum yine sorun aynı hep hata mesajı veriyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı