Windows 7 güncellemelerinin PC performansına etkisi

• Konuyu başlatan ARI
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 53
  • Görüntüleme 4B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Windows 7'yi kaldıran sistem Windows 10'u da kaldırır. Yok eski sistemlerde performans sorunu var vs. yanlış.

Benim sistemim konu sahibinin sisteminden çok daha eski ve en performanslı sistem Windows 10.

Windows 7 için temel destek çoktan bitti. Güvenlik güncelleşitirmeleri almakta. Yüklemezsen de ciddi güvenlik sorunlarına neden olmakta. Bu kadar fazlaca yama da sistem performansını olumsuz etkilemekte.

Desteği biten Windows 7 yerine Windows 10 1809 kurman en mantıklısı.
Benim bilgisayarımı 8-9 yıl boyunca kullandım ve bu süre zarfında sadece 1.5 sene gibi bir süre içerisin de Windows 10 kullandim. Size sadece şunu soyleyım Windows 10 yüklemeyene kadar bu bilgisayarda tek bir hata bile görmedim. Windows 7 isletim sistemimi sürekli guncellestirdigimden dolayı artık güncelleme kalmadığından Windows 10 yüklemeyi önerdi (öneren Windows Update). Windows 10 yukledikten sonra ilk aldığım hata mavi ekrandı ve daha fazlası da geldi. Benim demek istediğim sürü psikolojisiyle konuşmayın herkes Windows 10 mükemmel, harika, çok hızlı diye konuşuyor ama o her bilgisayar için geçerli olmuyor. Sırf sizin inadiniza 3 saat önce Windows 10 kurdum ve güncelleme yaparken bilin bakalım ne ile karşılaştım? Yine mavi ekran. Ve şu anda da tekrardan Windows 7 yüklüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bilgisayarımı 8-9 yıl boyunca kullandım ve bu süre zarfında sadece 1.5 sene gibi bir süre içerisin de Windows 10 kullandim. Size sadece şunu soylıyım windows 10 yüklemeyene kadar bu bilgisayarda tek bir hata bile görmedim. Windows 7 isletim sistemimi sürekli guncellestirdigimden dolayı artık güncelleme kalmadığından windows 10 yüklemeyi önerdi(öneren windows update) Windows 10 yukledikten sonra ilk aldığım hata mavi ekrandı ve daha fazlası da geldi. Benim demek istediğim sürü psikolojisiyle konuşmayın herkes windows 10 mükemmel, harika, çok hızlı diye konuşuyor ama o her bilgisayar için geçerli olmuyor. Sırf sizin inadiniza 3 saat önce windows 10 kurdum ve güncelleme yaparken bilin bakalım ne ile karşılaştım? Yine mavi ekran. Ve şu anda da tekrardan Windows 7 yüklüyorum.

Windows 7 kuruyorum bazı arkadaşlar diyor ki Windows 10 daha stabil daha iyi vs. Windows 10 yükleyemiyorum zaten o ayrı bir konu :eek: neyse az kaldı. Hackintosh felan kuracağım en son o olacak.
Bu bilgisayarı atamıyorum da atsa atılmaz satsan satılmaz letgo reklamı yaptım.:kararsız:

Evet temiz kurulum olarak yüklüyorum.
indirdiğim imaj;
Eki Görüntüle 366228
Kardeşim, yine sen istediğini yap ama bu hatalar bir sebebi vardır. Ben kendim hp marka laptop kullanıyorum
@eymenkfn ,

Mavi ekran dosyasını paylaşarak yeni bir konu aç. Sorunun nedenini öğrenelim. Sorun var deyip geçmek en basiti sana göre. Varsa sorun bilelim.
Demek istediği mi anlamamışsın ben mavi ekran hatasını sadece win 10 da alıyorum ve sadece bu genel olarak karşılaştığım bir hata bunu gibi farklı hatalar var sadece windows 10 da oluyor bu. Hp marka laptop kullanıyorum ve geçenlerde hp müşteri hizmetlerini driver konusunda aramıştım bana laptopimin eski olduğunu ve anakartimin win 10 desteklemediğini söyledi. Ve haklıydı çünkü bende windows 7 çok daha hızlı windows 10'a göre.

Korsansa ve güncellemeleri açıp kurmaya başladıysan vay o sistemin haline...

En iyisi oturacaksın oturduğun yerde pişmanlığa gerek yok. Sınırları zorlamanın bir manası yok.
Windows 7 şakır şakır işleyen bir işletim sistemi, doğrusu seviyorum da. Ancak buraya şu noktayı koymakta fayda var. Sistem yetersiz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı