Windows 7 kurulduktan sonra yapılması gerekenler nelerdir?

ahmetoyunda0q

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Hesap Kullanılmıyor
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
330 GB HDD
Ekran kartı
Nvidia GT 210
Anakart
ASUS P5KPL AM-SE
İşlemci
Intel Core 2 Duo E7500
Windows 7 Home Premium kullanıyorum. Hangi uygulamaları indirmeliyim? Uygulamaları sorunsuz kullanabilmek için neler indirmeliyim? Hangi antivirüs programını kullanmalıyım? Bütün driverları otomatik hangi program üzerinden güncellemeliyim? Sistemi en hızlı ve en performanslı kullanabilmek için bu sürümü kullanıyorum indireceğim şeyleri ona göre söylerseniz sevinirim. Sorunsuz her uygulamayı açmak hata vermesini istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle bildiğininz gibi Windows 7 ve 8'in desteği bitti bu yüzden çoğu uygulamalarda Update alamazsınız. Antivirüs olarak Kaspersky kullanın ayrıca yapabilirseniz Windows 7 Ultimate kurun Windows driverlarınızı otomatik olarak kurar ama siz Driverpack gibi uygulamalardanda kurabilirsiniz.

Windows 7 Home Premium kullanıyorum. Hangi uygulamaları indirmeliyim? Uygulamaları sorunsuz kullanabilmek için neler indirmeliyim? Hangi antivirüs programını kullanmalıyım? Bütün driverları otomatik hangi program üzerinden güncellemeliyim? Sistemi en hızlı ve en performanslı kullanabilmek için bu sürümü kullanıyorum indireceğim şeyleri ona göre söylerseniz sevinirim. Sorunsuz her uygulamayı açmak hata vermesini istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Antivirüs olarak ESET Internet Security ya da Kaspersky Security Cloud - Free kullanabilirsin.

Sürücülerini buradan güncelle derim chipset için. Sürücü güncelleştirme programları yerine bunu yapmak daha iyi olur.

Ekran kartı sürücün için GT 210 bulamadım G210 buldum istersen bir dene.

Ondan sonra bunu kurabilirsin.

Öncelikle bildiğininz gibi Windows 7 ve 8'in desteği bitti bu yüzden çoğu uygulamalarda Update alamazsınız. Antivirüs olarak Kaspersky kullanın ayrıca yapabilirseniz Windows 7 Ultimate kurun Windows driverlarınızı otomatik olarak kurar ama siz Driverpack gibi uygulamalardanda kurabilirsiniz.

Ultimate kurmadım çünkü gereksiz şeyler çok Home Premium daha sade ve hızlı bana göre.

Driver kurma uygulamaları sağlıklı değil.

Hocam sorumu belirttim siz de kullanıcısı olduğunuz için Windows 7'nin biliyorsunuz diye düşündüm.

Pardon hocam eski konu zannettim bir an. Windows 7 çok sorunlu bir işletim sistemi değil. İlk kurulduğunda size gönderdiğim Update pack ile güncelleme yaparsanız güncellemelerden kurtulmuş olursunuz. Antivirüs olarak Avira öneririm. Her açtığınızda hatasız uygulama deneyimi şu ana kadar icat edilmedi. Eğer sorun olursa buradayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı