Windows 7 kurulu PC'ye Mac Kurma

Faruk Azizi

Hectopat
Merhaba herkese!

öncelikle söylemek istedigim pcim, mac icin uygun. Baktim biraz arastirdim ama arastiripta bulamadigim sorular sunlar;

1. Mac en son surumunu nasil nereden indirebilirim yani iso filini pcime yazdirmak icin?
  2. Windows kurulu bir PC'ye mac kurulabilinir mi? Winodws silinmeden herhangi bir zarar vermeden yada birsey silmeden mac kurulabilir mi?
  3. mac kurmak icin bir bölum olusturdum hard diskimde ama oraya nasil mac kuracagimi ve ayni zamandada windowsun olacagini bilmiyorum?
  4. Dual Boot - Mac ve Windows'u Aynı PC'de Çalıştırma - YouTube sizin bu videonuz benim anlattigima biraz yakin ama ne yazikki mac kuruluyor ondan sonrada windows! Ama benimki zaten windows 7 kurulu ve benim istedigim windowsa ve pcideki fotolarima sarkilarima veya herhangi bir sekilde bir sey silinmeden hem windows hemde mac isletim sitemi olustursbilinir mi?

NOT: Konu uzun oldu biraz ama gercekten hicbirseyin silinmesi ve pcimin bozulmasini istemedigim icin ayrintili bir sekilde yazdim!
Tesekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Burada mevcut: https://www.technopat.net/forum/mac-os-x/29739-mac-os-x-mountain-lion-10-8-5-usb-imaji.html
2. Kurulabilir ama bunun için çift sabit disk gerekir.
3. Hiç denemedim. Önce Mac, sonra Windows kuruyorum tek disk ise.
4. Bilmiyorum. Bu kadar çok korkuyorsanız Mac kurmayın.

Recep Abi çift sabit disk yerine, yerel disk'lerinden alan alıp oraya kursa olmaz mı? :D Ben denemiştim öyle, bir problem olmadı. :D

- - - Güncellendi - - -

Merhaba herkese!

1. mac kurmak icin bir bölum olusturdum hard diskimde ama oraya nasil mac kuracagimi ve ayni zamandada windowsun olacagini bilmiyorum?

Mac Kurulumunda ayırdığın alanı Mac formatında biçimlendirerek kurabilirsin. :) Tabi bilgisayarın uyumlu ise.

Dedigim gibi PC'im (bilgisayarim) uyumlu baktim uyuyor. Çift sabit disk olmadan kuramaz miyim?

- - - Güncellendi - - -

Peki nasil ilk önce mac sonra windows kurablirim (Şu an PC'imde sadece windows var nasil onu silip sonrada mac kurabilirim? )

- - - Güncellendi - - -

Peki dedigin gibi yaparsam o zaman hem windows hem de mac kullanabilirim degil mi?

Merhaba. Benin Asus N550JV-CN127H i7-4700 16GB 1TB 4GB GT750M 15.6 Windows 8 Notebook a Mac OS X Mavericks yüklemek istiyoruım. Lütfen bana yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Ben Asus N550JV-CN127H modeli bi notbook aldım. Buna Mac işletim sistemi yüklemek istiyorum. Fakat araştırdığımda işlemci yeni nesil İ7 olduğu için driveri olmadığını söylüyorlar. Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı