Çözüm Windows 7 Kurulum Sürücü Hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

261538

Megapat
Makaleler
98
5081c27d81d1ab452ebb7204963bf52d.jpg

Bazı güncel bilgisayarlara veya eski sistemlere Windows 7 kurmak istediğinizde sürücü hatası alabiliyorsunuz. Bunun iki çözümü var:

1- Başka bir kaynaktan Windows 7 ISO dosyası indirip tekrar deneyin.

2- Elinizde bir tane Windows 10 ISO dosyası olması gerekiyor, Win 10 ISO dosyasının içindeki "Sources" klasörünün içinde bulunan "Install.wim" dosyasının yerine elinizdeki Win 7 dosyasının içindeki "Install.wim" ile değiştirmeniz gerekiyor.

Ekran Alıntısı.JPG

Buna ek olarak "Sources" klasörü içinde "EI.CFG" dosyası yok ise bunuda oluşturup oraya atmanız gerekiyor.

Dosya içeriği,
Kod:
[Channel]
Retail

[VL]
0

Şunuda ekleyim bazı bilgisayarlarda format sonrasında USB klavye ve fareniz var ise onları görmeyebilir, bir şekilde kurdunuz diyelim sonrasında mavi ekran hataları almanız muhtemel. Eğer otomatik olarak USB'leriniz çalışmıyor ise hiç uğraşmayın güncel bir Windows 10 kurulumu yapın. Anakartınız destekliyor gözükse bile bu problemler yaşanabiliyor.

Son düzenleme:
Merhaba daha önce bilgisayarda Windows 7 kuruluydu ve format ile Windows 10'a geçildi.
Şimdi ise yaşanan performans sorunları nedeniyle tekrar Windows 7'ye geçmek istiyorum.
Bir yerden edindiğim ISO dosyası ile kurulum yapmaya çalışırken bahsettiğiniz hatayı aldım ve kurulum sırasında USB mouse çalışmıyordu touchpad yardımıyla kurulum aşamasını geçtim.
Sizce farklı bir ISO dosyası mı kullanmalıyım? Yoksa yazdığını şeyi denemeli miyim?
Ayrıca eğer farklı bir ISO dosyası kullanmamı tavsiye ederseniz bu ISO dosyasını sizce nereden temin etmeliyim önerdiğiniz bir yer var mıdır?

Eki Görüntüle 380228

Bazı güncel bilgisayarlara veya eski sistemlere Windows 7 kurmak istediğinizde sürücü hatası alabiliyorsunuz. Bunun iki çözümü var:

1- Başka bir kaynaktan Windows 7 ISO dosyası indirip tekrar deneyin.

2- Elinizde bir tane Windows 10 ISO dosyası olması gerekiyor, Win 10 ISO dosyasının içindeki "Sources" klasörünün içinde bulunan "Install.wim" dosyasının yerine elinizdeki Win 7 dosyasının içindeki "Install.wim" ile değiştirmeniz gerekiyor.

Eki Görüntüle 380230

Buna ek olarak "Sources" klasörü içinde "EI.CFG" dosyası yok ise bunuda oluşturup oraya atmanız gerekiyor.

Dosya içeriği,
Kod:
[Channel]
Retail

[VL]
0

Şunuda ekleyim bazı bilgisayarlarda format sonrasında USB klavye ve fareniz var ise onları görmeyebilir, bir şekilde kurdunuz diyelim sonrasında mavi ekran hataları almanız muhtemel. Eğer otomatik olarak USB'leriniz çalışmıyor ise hiç uğraşmayın güncel bir Windows 10 kurulumu yapın. Anakartınız destekliyor gözükse bile bu problemler yaşanabiliyor.
Birazcık hatalı olduğunu düşünüyorum, genelde Windows 7 bilgisayarlar güncel chipsetleri tanımadığı için bu sorun oluşuyor, bunun yerine bu chipsetlerin sürücülerini bir klasöre atıp sorduğunda gösterirseniz eğer sorunsuz olarak çalıştırabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı