Çözüldü Windows 7 kurulumda diskleri görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ali545452

Hectopat
Merhaba. Elimde bir laptop var laptopun sahibi Windows 10'dan 7'ye geçmek istiyor fakat kurulumdayken diskleri görmüyor. Olası çoğu şeyi denedim fakat olmuyor bir çözümünüz var mı?

Çözüm
SATA kontrolcü sürücüsünü yükleyin kurulum ekranında. Tabi cihaz nedir bilmiyorum ama sıkıntı orada bitmez. Daha burada tökezliyorsanız başka sürücüler de olmayabilir.

8.1 kurmak daha mantıklı. Bu iş için para almıyorsanız 7 isteyene verin cihazı, kendi kursun 😅
SATA kontrolcü sürücüsünü yükleyin kurulum ekranında. Tabi cihaz nedir bilmiyorum ama sıkıntı orada bitmez. Daha burada tökezliyorsanız başka sürücüler de olmayabilir.

8.1 kurmak daha mantıklı. Bu iş için para almıyorsanız 7 isteyene verin cihazı, kendi kursun 😅

Çözüm
Kanka sorunun aynısını bende yaşıyordum Rufus ile kurulum yaptıysan tekrardan kurulum yapmayanı isteyeceğim USB Belleğe tekrardan sıfır bir şekilde kurar mısın? Eğer yine olmaz ise ISO dosyası hatalı olabilir.
Aynı şeyi bende yaşadım ben sorunu sıfırdan kurarak çözdüm umarım senin de sorunun düzelir.

Recep Abinin dediği doğru Windows 8.1 kurmanı bende öneririm.

Kanka sorunun aynısını bende yaşıyordum Rufus ile kurulum yaptıysan tekrardan kurulum yapmayanı isteyeceğim USB Belleğe tekrardan sıfır bir şekilde kurar mısın? Eğer yine olmaz ise ISO dosyası hatalı olabilir.
Aynı şeyi bende yaşadım ben sorunu sıfırdan kurarak çözdüm umarım senin de sorunun düzelir.

Recep Abinin dediği doğru Windows 8.1 kurmanı bende öneririm.
Tamamdır dediklerinizi deneyeceğim.

Ayrıca teşekkürler Recep Abi.

Cihaz nedir bu arada? NVMe SSD'si varsa ve UEFI boot etmiyorsan o SSD gözükmez :)

Normal HDD var HP 250 G4.

SATA kontrolcü sürücüsünü yükleyin kurulum ekranında. Tabii cihaz nedir bilmiyorum ama sıkıntı orada bitmez. Daha burada tökezliyorsanız başka sürücüler de olmayabilir.

Abi dediğini yaptık 8.1 kurduk. Kuruluyor şu an gördü HDD'yi. Kurarken bende de 7 vardı kendi bilgisayarıma da kuracağım. 7'yi ne kadar sevsemde bazı alışkanlıklardan vazgeçmek lazım.😀

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı