Windows 7 kurulumda "Windows Yükleniyor"da kalıyor

Lueenx

Zeptopat
Katılım
28 Ekim 2020
Mesajlar
2
Beğeniler
0
Selamlar. Eskiden Windows 7 Ultimate kurulu olan bilgisayara Windows 10 Pro sürümü kurulmuş. Bilgisayar zaten eski, iyice yavaşlayınca Windows 7 Ultimate sürümüne geri dönmek istenmiş. USB aracılığıyla format başlatılmış fakat format bitmek bilmiyor. Nerdeyse 3-4 saattir "Windows Yükleniyor..." kısmında takılı kaldı. Lütfen yardım edin.
 

trdbaki

Hectopat
Katılım
25 Mayıs 2016
Mesajlar
785
Çözümler
3
Beğeniler
741
Sistemde yedeklenecek dosyalar varsa dosyaları bir bulut dosya depolama sitesine yüklesin. Windows 7 kurulum ekranında ki tüm diskleri kesinlikle teker teker biçimlendirsin ve boşaltsın sonra Windows'u seçeceği diski seçsin öyle kuruluma devam etsin. Ben böyle yaparak çözmüştüm, ISO dosyasının bulunduğu cihazda sıkıntı yoksa ve ISO dosyası hasarlı değilse işe yarayabilir bu yöntem.
 
KS
Lueenx

Lueenx

Zeptopat
Katılım
28 Ekim 2020
Mesajlar
2
Beğeniler
0
Dosyaları kurtarma gibi bir amacım yok. Hepsini atabilirim :D onun dışında 3 tane disk vardı 2 tanesini silip birincil diski genişlettim. Çünkü ikisinin boyutu da 90 MB civarıydı. HDD'nin kablolarını söküp tekrar takmayı deneyeceğim. Windows 7 kurma sebebim ise bilgisayarda önceden Windows 7 yüklüymüş, şimdi Windows 10 yüklenince bilgisayar çok yavaşlamış. O yüzden yeniden Windows 7 yüklüyorum. Unutmadan şunu da söyleyeyim, BIOS'tan"Fast Boot" açıktı önceden ve starting windows yazısından sonra kutuda yeşil çizgiler gelip gidip duruyordu. 3 saat bitmeyince BIOS'a girip "Fast Boot" u kapattım. Ondan sonra orayı 2dk da geçip windows yükleme ekranı geldi. Dili vb. seçtikten sonra başlattım ve ilk madde de tik oluştu sonra dondu. HDD'yi çıkarıp taksam bir faydası olur mu ?

Bu arada temiz Win7 Ultimate 64x ISO dosyası varsa verebilirmisiniz ?
 

Soldier

Hectopat
Katılım
11 Eylül 2017
Mesajlar
57
Beğeniler
9
Bilgisayarın özelliklerini söyler misiniz? Ona göre iso dosyası atacağım.
Elimde 8.1 ve 7 isoları var. Ancak özellikler çok kötü değilse 8.1 kurmanızı tavsiye edeceğim.
 

Yukarı