Windows 7 laptopa Windows 10 yüklü harddisk takmak

Mert Burkaz

Centipat
Şu an kullandığım Windows 7 masaüstü bilgisayarda karşılaştığım DLL sorunları, Windows Update sorunları yüzünden ve bilgisayarıma format atmak istemediğimden dolayı bugün eski Windows 10 işletim sistemine sahip laptopumun harddiskini takmayı denedim. Ve sonucunda ekteki hatayı aldım, çözümlerine baktım fakat düzgün bir sorun çözme videosu bulamadım. Hatta bir zaman çok çaresiz kalıp birisinin "RAM'leri çıkarıp tak düzelir" tavsiyesini bile denedim, bu konu hakkında ne yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

WhatsApp Image 2020-09-18 at 12.15.23 PM.jpeg

Eski Pc den çıkma bir HDD'i neden Pc ye takıyorsunuz? Zaten işletim sistemi açılmayacaktı eğer laptop ile Pc özellikleri aynı değilse. Bu hata genelde sorunlu HDD ve ya herhangi bir PCI slotuna takılı aygıtlardan kaybaklanıyor. HDD'i çıkardıktan sonra sistem hata vermiyorsa HDD büyük ihtimalle sorunlu.

Eski Pc den çıkma bir HDD'i neden Pc ye takıyorsunuz? Zaten işletim sistemi açılmayacaktı eğer laptop ile Pc özellikleri aynı değilse. Bu hata genelde sorunlu HDD ve ya herhangi bir PCI slotuna takılı aygıtlardan kaybaklanıyor. HDD'i çıkardıktan sonra sistem hata vermiyorsa HDD büyük ihtimalle sorunlu.
hayır hata vermiyor 2 defa ayrı günlerde denedim ikisinde de işlemin olmadığını görüp eski harddiski yeniden taktığımda normal düzenden devam ediyor ve bu yorumu görünce diğer bilgisayarımın çalışıp çalışmadığını kontrol ettim ( fanı bozuk olduğu ve çabuk kapandığı için kullanmıyorum) bi sıkıntı yoktu.
Sanırım soket ile ilgili bir problem var.
belki de fakat anakartıma bağlı olan cd rom'u da denedim onda da aynı hata oldu

Yeni konular

Geri
Yukarı