Windows 7 Mavi Ekran Hatası

uysal

Kilopat
Daha fazla  
Windows 7'de ekran kartı sürücümü yüklediğimde PC'yi açıp Chrome'u açtığımda mavi ekran hatası veriyor. Mavi ekran minidump hatası şöyle:

090617-3432-01.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın. DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi

AMD'nin sitesinden işletim sisteminize uygun güncel sürücüyü indirip kurun.

Yine aynı hatayı alırsanız temiz kurulumla Windows 10'a geçiş yapın. Nitekim Windows 7 desteği çoktan bitti.

Bir sorum daha olacak bir de bilgisayarı açtığımda hp batery alery diye hata veriyor. hp support assistant ile test ettim batary çok zayıf diyor acaba ondan kaynaklanıyor olabilir mi? Ekran kartı sürücünü güncellediğimde windows başlatılıyor da notebook yeniden başlıyor kaldırdığımda sorun düzeliyor acaba notebookun pilinden alakalı olabilir mi yeni pil mi satın alayım?
Bu arada hem amd nin sitesinden ekran kartını kurdum mu aygıt yöneticisinde ünlem hatası veriyor hp nin kendi sitesinden kurduğumda sorunsuz kuruluyor ancak bu seferde açılırken yeniden başlıyor .

Merak ettiğim pilden kaynaklı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• hp.jpg
    hp.jpg
    180,6 KB · Görüntüleme: 91
Siz temiz kurulumla Windows 10'a geçiş yapın. Batarya içinse kalibrasyon yapın. Halen durum aynı ise batarya ömrünü tamamlamıştır. Yeni batarya alın veya bu şekilde devam edin.

Misal benim de bataryam bitik. 5-10 dk idare etmekte. Notebook eski olduğundan yatırım yapmak istemiyorum.

Siz temiz kurulumla Windows 10'a geçiş yapın. Batarya içinse kalibrasyon yapın. Halen durum aynı ise batarya ömrünü tamamlamıştır. Yeni batarya alın veya bu şekilde devam edin.

Misal benim de bataryam bitik. 5-10 dk idare etmekte. Notebook eski olduğundan yatırım yapmak istemiyorum.

Valla windows 10 home yi yükledim sırf güncelleştirmeleri otomatik yüklüyor diye kaldırdım. Ben güncelleştirmleri kendim seçerek yüklemek istiyorum yani hangisinin yüklenip yüklenmeyeceğine ben karar vererek yüklemek istiyorum. Windows 10 iyi işletim sistemi ama benim pc 7 ye alışık. Bu arada senden ricam eğer windows 10 güncelleştirmleri seçerek yükleme yöntemini biliyorsan bir konu açıp sabitliyebilir misin? Hem güncelleştirmeleri kapatma hem de seçerek yükleme hakkında.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı