Windows 7 mi Windows 8.1 mi?

MyRoNıX

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Kingston 4GB HyperX Fury Black DDR3 1600MHz CL10
SSD veya HDD modeli
Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB Cache Sata
Ekran kartı
AMD radeon R7 200 Series
Anakart
A68HM-E33 V2 (MS-7721)
İşlemci
AMD Athlon X4 840 Quad Core Processor 3.10 ghz
Ben şu anda Win 8.1 Pro kullanıyorum ve çok takılma oluyor. Sizce Windows 7'ye düşürmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8.1 genel olarak Windows 7'den daha performanslı (Tecrübeyle sabit.), hizmetler kısmından bazı gereksiz hizmetleri kapatın (Fax, telefon vb.), başlangıç uygulamalarından ihtiyaç duymadıklarınızı devre dışı bırakın, ayarlardan hızlı başlatma kapalı ise açık hale getirin. Eğer yeni geçtiyseniz arka planda güncelleştirmeleri vs. yaptığı için kasması normal.

Kendin nlite programından kendine bir Windows 8.1 Lite ISO'su hazırlayıp gereksiz hizmetleri kapatabilirsin. Bu da takılmaları azaltır. Hemde ram kullanımından az da olsa tasarruf edersin.

Windows 8.1 genel olarak Windows 7'den daha performanslı (Tecrübeyle sabit.), hizmetler kısmından bazı gereksiz hizmetleri kapatın (Fax, telefon vb.), başlangıç uygulamalarından ihtiyaç duymadıklarınızı devre dışı bırakın, ayarlardan hızlı başlatma kapalı ise açık hale getirin. Eğer yeni geçtiyseniz arka planda güncelleştirmeleri vs. yaptığı için kasması normal.
Ayrıca başlat menüsü aşırı kasıyor 8.1'in bu yüzden ben OpenShell kullanıyorum size de öneririm.

Geri
Yukarı