Rehber Windows 7 oyunları nasıl yüklenir?

Windows 7 Games.png

Birçok kullanıcı, daha önceden kullanmakta oldukları Windows 7 işletim sisteminden; Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10'a geçtiklerinde, çevrimdışı olarak oynayabildikleri Windows 7'nin oyunlarını, nostalji uyandırmak adına tekrardan oynamak isteyebilirler. Windows 7 içerisinde sunulan yerleşik oyunlar, diğer Windows işletim sistemleri sürümlerinde olmadığından, kullanıcıların bu oyunları kendilerinin yüklemeleri gereklidir.

Windows 7 oyunlarını yüklemek için; Winaero tarafından yayınlanan ve harici olarak da Win7Games adresinde bulunan kurulum aracından yararlanacağız. İndirme işlemleri için, aşağıdaki adımları takip ediniz.
  1. Win7Gamesindirme bağlantısına tıklayarak, ZIP formatındaki dosyayı indiriniz.​
    1. VirusTotal tarama sonucu: Win7Games | VirusTotal
  2. 7-Zip veya WinRAR gibi yazılımları kullanarak, indirdiğiniz dosyanın içerisindeki Windows 7 Games for Windows 10 and 8 adlı ögeyi çıkartınız.​
  3. Farklı bir konuma çıkardığınız ögeye çift tıklayarak, kurulum işlemine başlayınız.​
Kurulum işlemine başladığınızda:
  1. Oyunları oynamak istediğiniz dili seçiniz ve OK ile devam ediniz.

01.png
  2. Biraz bekleyişin ardından, kurulum sihirbazının ilk adımına yönlendirileceksiniz. Kuruluma devam etmek için İleri ile devam ediniz.

02.png
  3. Kurulum sihirbaznın diğer adımında, hangi oyunların kurulacağı sorulmaktadır. Kurulmasını istediğiniz oyunların yanındaki işaret kutusunu seçerek, Kur ile devam edebilirsiniz. Internet Games kategorisindeki oyunlar gereksiz olacağından dolayı, yüklemeyebilirsiniz.

03.png
  4. Seçtiğiniz oyunlarla beraber Kur ile devam ettiğinizde oyunlarınız, C:\Program Files\Microsoft Games konumuna otomatik olarak yüklenecektir.

04.png
  5. Yüklenen oyunları görebilmek için, başlat menüsüne tıklayınız ve Games adlı klasör içerisinden istediğiniz oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

Games.png
Eğer Windows 7 oyunları kaldırmak istiyorsanız, denetim masası veya bir kaldırma aracını kullanarak Windows 7 Games for Windows 10 and 8 ögesini kaldırabilirsiniz.

Kaldır.png

Windows 7 veya rehber hakkındaki görüşlerinizi belirtebilir veya eklemek istediğiniz noktaları, konu içerisinde belirtebilirsiniz.

Bu güzel bir şey ama Windows 7 de oynamanın zevki bir başka.

Geri
Yukarı