Secure Boot Destekli Windows 7 Kurulumu

Code7

Hectopat
Merhaba. Tam @Recep Baltaşlık bir sorunum var. :)

Elimde bir notebook var. BIOS şifreli ve şifre bilinmiyor. BIOS kilitlenmeden önce secureboot açılmış ve şifreli olduğundan kapatamıyorum. Ancak maalesef cihaza Windows 7 kurmak ZORUNDAYIM. Doğal olarak UEFI destekli bir flashdisk hazırlasam da kurulum başlamıyor. Sorum şu. Windows 7'ye Secure Boot desteği sağlamanın bir yolu var mı?

HDD'yi söküp başka bilgisayarda wintousb programı ile UEFI destekli Windows 7 kurdum. Ancak HDD'yi makineye geri taktığımda yine Secure Boot uyarısı ile karşılaştım.

Şu an çılgın planımı devreye sokup, Secure Boot destekli bir Windows 10 flashı hazırlayıp içindeki "install. Wim" dosyasını Windows 7 ISO'sunun içindeki aynı isimli dosya ile değiştirmeyi deniyorum. Pek umudum yok. Ancak işe yararsa yazarım.

Bunun dışında aklına herhangi bir fikir gelen varsa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

Not : Çılgın plan tahmin ettiğim gibi işe yaramadı.

Son düzenleme:
64 Bit Windows 7 SP1 ile mümkün imiş. Rehber de burada:

Kolay gelsin...

Tamamen katılıyorum. Bilgisayarın sahibi 7 diye tutturmasa gerçekten uğraşılacak iş değil. Bu arada meraktan soruyorum. Benim çılgın plan işe yarayabilir mi? install.wim dosyasını değiştirmek yani. Cihaz 10 kuruyorum sanırken 7 dosyalarını atsa :)

Not : Çılgın plan tahmin ettiğim gibi işe yaramadı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı