Windows 7 ses sürücüsü sorunu

ömer pişkin

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımda ses çalma sorunu var, yardım edebilir misiniz? Realtek programını kullandım 3 defa hem de, ama hiçbir şey değişmedi. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0262&SUBSYS_104D2E00&REV_1003

HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0262&SUBSYS_104D2E00

Yapabildiğim her şeyi yaptım ama sonuç alamadım. Şimdi ise ''Bağlı hoparlör veya kulaklık yok.'' diyor

Vermiş olduğun klasörü masaüstüne çıkarttım ve aygıt yöneticisinden sürücüyü bilgisayarımı tara seçeneği ile klasörü seçip güncelleştirdim. ''Güncelleştirme başarılı oldu'' dedi ve yeniden başlattım ama bir şey değişmedi. Klasörün içindeki setup dosyasını çalıştırıp kurulum sihirbazını da tamamladım ama gine bir şey değişmedi. Abi istersen Teamwiever'dan bağlanıp bir bak ne yapacağım bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bir keresinde yeni formatladığım PC'ye driveri kurdum ama ses gelmemişti.
Ben de şöyle yaptım, ses gelmişti bir deneyin.

Bilgisayarım sağ tık /Yönet /Aygıt yöneticisi /Ses video ve oyun denetleyicileri kısımından bulunan her şeyi sağ tık yapıp devre dışı yapı. Tekrar etkinleştirin, eğer olmazsa devre dışı yapıp PC reset atıp tekrar etkinleştirmeyi deneyin. Belki bir faydası olabilir.

Yok gine olmadı. Sağ olun yardımınız için.

O zaman driverlerinde veya en basitinden hoparlorde sorun olabilir, jakı çıkmış olabilir.
Bence bir kontrol et, eğer olmazsa nette bulabileceğin driver scanner programları var. Kaliteli, güvenilir bir program ve siteden bir program. Al kur tarattır faydası olabilir.

Dizüstü bilgisayarım var, hoparlörden kaynaklansa kulaklıktan kaynaklanmaz ya da kulaklık girişi bozuktur bilmiyorum. Ama önceden aygıt yüklü değil diyordu. Driver yükleme programı da iki tane kullandım. İlki SlimDrivers diğeri de DevIDagent programıydı. Hatta DevID'ın sitesine donanım kimliğini arattım bulamadı site.

Sistem tepsisindeki ses simgesine sağ tık yapıp kayıttan yürütme aygıtları seçeneğine gir. Kayıttan yürüt sekmesinde boş bir yere sağ tık yapıp devre dışı /bağlantısı kesilmiş aygıtları göster seçeneğine bas. Belki devre dışı kalmış olabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı