Windows 7 Sesi Artırma

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Windows 7'de hoparlör ve kulaklıktan gelen sesi artırmak için ilk olarak sağ altta yer alan ses simgesine tıklamanız gerekiyor.

Simgeye sağ tıkladıktan sonra "Kayıttan Yürütme aygıtları/Playback Devices"a tıklayın.

Şimdi Hoparlörün üzerine tıklayın ve alttan "Özellikler/Properties"i seçin.

Geliştirmeler kısmından "Gürültüsüzlük Ekolayzırı/Loudness Equalizer"ı işaretleyin. Artık kulaklığınızda ya da hoparlörünüzden daha yüksek ses çıkacak.

Konu için teşekkürler @Recep Baltaş . Lakin, Gürültüsüzlük Ekolayzırı/Loudness Equalizer geliştirmesi bende bulunmuyor. Anakartım güncel 1,9 sürümü. İşlemcim g3258. Nasıl bir yol izleyebilirim? Anakartım Z87 g45. Ses inanılmaz az hocam. Sürücülerim güncel. Realtek Hd Audio kontrol paneli yüklü ve günccel.

Sizce sesin az olması normal mi, zira içindeki game boost ses yongasına rağmen laptop'um bundan aha iyi ses veriyor, eğer bu normal değilse nasıl artırabilim? Resmi ekliyorum.
ses.jpeg

Konu için teşekkürler @Recep Baltaş . Lakin, Gürültüsüzlük Ekolayzırı/Loudness Equalizer geliştirmesi bende bulunmuyor. Anakartım güncel 1,9 sürümü. İşlemcim g3258. Nasıl bir yol izleyebilirim? Anakartım Z87 g45. Ses inanılmaz az hocam. Sürücülerim güncel. Realtek Hd Audio kontrol paneli yüklü ve günccel.

Sizce sesin az olması normal mi, zira içindeki game boost ses yongasına rağmen laptop'um bundan aha iyi ses veriyor, eğer bu normal değilse nasıl artırabilim? Resmi ekliyorum.
Eki Görüntüle 50527
Gürültü dengeleme oluyor artık.

Windows 7'de hoparlör ve kulaklıktan gelen sesi artırmak için ilk olarak sağ altta yer alan ses simgesine tıklamanız gerekiyor.

Simgeye sağ tıkladıktan sonra "Kayıttan Yürütme aygıtları/Playback Devices"a tıklayın.

Şimdi Hoparlörün üzerine tıklayın ve alttan "Özellikler/Properties"i seçin.

Geliştirmeler kısmından "Gürültüsüzlük Ekolayzırı/Loudness Equalizer"ı işaretleyin. Artık kulaklığınızda ya da hoparlörünüzden daha yüksek ses çıkacak.

Çok teşekkürler Recep Abi sayende daha fazla ses alıyorum kulaklıktan.

*NOT: Windows 10'da da aynı şekilde yapılıyor. Sadece denetim masasında aramaya ses yazın ve sese tıklayın. Hoparlörü seçtikten sonra gerisi maddelerdeki gibi.

*EK: Eğer bilgisayarınızda realtek yazılımı varsa aynı bu menüde(gürültü dengeleme menüsü) ekolayzer var. Ekolayzeri seçtikten sonra aşağıda üç nokta var ona tıkladıktan sonra bütün sütunlardaki çubukları en yukarı çekin yine sesi olduğundan daha yükseğe alabilirsiniz. Bunu realtek yazılımından ses efekti menüsündende yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı