Windows 7 “Starting Windows” ekranında donuyor

Sweet Johnson

Decapat
Yer
İzmir / Bornova
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Windows 7 format atarken bilgisayarı USB’den boot ediyorum ve “Loading Files” ekranı geliyor. Loading Files ekranı yükleniyor ve ardından Starting Windows yazısı geliyor ama donuyor. İnternetteki yöntemlere baktım fakat hiçbiri işe yaramadı. Legacy USB Support= Enable, Secure Boot=Disable, Fast Boot=Disable. Anakartım UEFI destekli. Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim.

Buna benzer bir sorunum vardı.Anakartın arızalı olabilir.Ekranın geçmesi için 15-20 dk kadar bekle.Benim 10 dk sonra geçmişti.

Windows 7'nin UEFI desteği yok bu yüzden o ekranda kalıyor olabilir. Format kalıbını nereden indirdiniz ve USB belleğinize nasıl yazdırdınız? Mümkünse Windows 10 UEFI kurulum yapın.
Windows 7'nin UEFI desteği yok biliyorum. ISO dosyam orijinal. Normalde UEFI sistemler Windows 7 USB'sini hiç boot etmez ancak ISO kalıbında yapılan bir değişiklik ile boot edilebiliyor. Ben de o değişikliği yaptım ve başarılı şekilde boot ettim fakat ekran öyle kaldı. Ayrıca W10 kurmam, o kadar kötü bir OS görmedim.
Buna benzer bir sorunum vardı.Anakartın arızalı olabilir.Ekranın geçmesi için 15-20 dk kadar bekle.Benim 10 dk sonra geçmişti.
Anakartım sağlam. Şimdi Legacy Support'u disabled yapıp 30 dk bekleyeceğim. Bakalım olacak mı?
40 dk bekledim ancak ilerleme olmadı yine dondu.
"Legacy USB Support"u "Disabled" yapın.
Öyle denedim yine olmuyor.
Artık alacağım kasayı götüreceğim bilgisayarcıya adam ne yaparsa yapsın da bir W7 formatı atsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 7 format atarken bilgisayarı USB’den boot ediyorum ve “Loading Files” ekranı geliyor. Loading Files ekranı yükleniyor ve ardından Starting Windows yazısı geliyor ama donuyor. İnternetteki yöntemlere baktım fakat hiçbiri işe yaramadı. Legacy USB Support= Enable, Secure Boot=Disable, Fast Boot=Disable. Anakartım UEFI destekli. Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim.
Kardeşim tam Windows logosu geldinde pc nin fişini cek sonra başlangıç onramayi. Çalıştır sonra sistemi geri yükle

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı