Windows 7 svchost.exe (netsvcs) aşırı RAM kullanımı

Paytak Penguen

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba. Windows 7 kullanıyorum, 4 GB RAM var laptopta. Uzun zamandır olmuyordu ama bazen RAM kullanımı hiçbir uygulama açık olmamasına rağmen %90'lara çıkıyor. Kullanan ne diye bakınca bununla karşılaştım. Genelde kapatıp açınca düzeliyordu. Bir yerde sfc/scannow yap yazılmış. Onu yaptım, temiz çıktı.
Donanım hatası da çok yüksek (çoğu zaman 100'de şuan) RAM mı değiştirmeli?
Bir de fotoğrafı çektikten sonra yavaş yavaş kullanım %45'e düştü. Bıraktım biraz tarasın diye. Geldiğimde %23'dü
Not: Fotoğraftaki 2 Milyon, 2.000 değil.

IMG_20190524_212451.jpg

Windows update kaynaklı.
Başlat'ta ''hizmetler'' yaz entera bas sonra aşağıdaki resimde gördüğünü yap,muhtemelen düzelir.
Ekran Alıntısı.PNG

Windows update kaynaklı.
Başlat'ta ''hizmetler'' yaz entera bas sonra aşağıdaki resimde gördüğünü yap,muhtemelen düzelir.Eki Görüntüle 397629
Windows güncel değil güncellemek istiyorum. En son 2015'de güncellenmiş Ocak ayında. Güncelleme arıyor ama bulamıyor, sahibi ben değilim, sanırım KMSpico falan kullanılmış ondan mı bulunmuyor güncelleme? Ekranda arıyor 5 10 dakikada bir şey bulamıyor.

Windows güncel değil güncellemek istiyorum. En son 2015'de güncellenmiş Ocak ayında. Güncelleme arıyor ama bulamıyor, sahibi ben değilim, sanırım KMSpico falan kullanılmış ondan mı bulunmuyor güncelleme? Ekranda arıyor 5 10 dakikada bir şey bulamıyor.
Hocam özür dilerim, eksik bilgi vermişim. Windows 7'yi korsan kullananlarda genelde meydana gelen bir sorun bu. Çözümü ise güncellemeleri kapatman lazım, o attığım resimde güncellemeleri nasıl kapatacagını gösterdim.
1. Windows Update yazan yere sağ tık yap 'Özelliklere' tıkla.
2. Başlangıç türü yazan yeri 'Devre Dışı' yap.
3. Hizmet durumu: Başladı yazısının altındaki 'Durdur'a bas.
4. Uygula'ya bas, bu şekilde sorun çözülmesi lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya korsan mı bilmiyorum ben kurmadım ama sanırım öyle. Çünkü Windows 2010 Activation IO diye bir dosya var, içinde keys falan yazıyordu, Windows keyleri. Ben de herhalde öyledir dedim, bilgim yok. Dediğinizi denerim, teşekkür ederim. Zaten çok az oluyor bana en son aylar önce oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı