Windows 7 Ultimate ürün anahtarı etkinleştirme

-Jwol-

Hectopat
PC'yi normal olarak kullanıyordum dün Avast programı ile virüs taraması yaptım ve 276 virüs buldu sildim. Daha sonra sabah olunca PC'yi açtım daha açılmadan kendi kendine virüs taraması yaptı orada da bazı virüsler buldu ve onları da sildim. Sonrasında PC'yi açtım bir rahatlama oldu. Ama her zaman program files x86/Google/Rep/Rech.bin gibi bir hata alıyordum ve oyunlara girince birkaç dk geçince mouse'u hareket ettiriyordum fakat bir anda mouse imleci donuyordu ama oyun donmuyordu ve birkaç saniye sonra geçip tekrar başlıyordu. Bu durum yaşanırken de arkadan bıp bıp diye ses çıkıyor.

Bugün akşam PC'yi Windows ürün anahtarı etkinleştir hatası çıktı ve internette olan hangi Key'i girdiysem işe yaramadı. PC m 60 Hertz ve 1600x900 ekran çözünürlüğü ve şu an 1600x900 kullanmama rağmen yanlarda birden siyah barcıklar çıktı. En çok şaşırdığım şey ise ekran çözünürlüğü yerinden PC mi 2K ayarına alıp 120 Hertz yapabiliyorum ama yapınca da hata alıyorum.

PC'yi ilk açtığımda bundan ziyade bir sorunla daha karşılaştım. O sorun ise PC'yi açar açmaz Chrome kendi kendine açıldı ve Tron TV diye bir yeri açtı.

Şu bahsettiğim program Files(x86)/Google/Rep/Rech.bin hatasını aldıktan sonra ise Chrome sildim ve tekrar yükledim ve hala bu crashı almaya devam ediyorum. Arkada da timeout.exe diye çalışıyor. Bu crash ekrana gelince kapatıyorum fakat 5 saniye sonra tekrar açılıyor temp ve %temp% i sildikten sonra bir daha açılmıyor fakat PC'yi yeniden başlattığımda bile böyle oluyor.

Yardım eder misiniz? Uzman kişilerden yardım bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Avast'a pek güvenmiyorum. Bitdefender ya da Kaspersky ile tam tarama yapın, ilk önce Avast'ı tamamen kaldırın ama.

Hocam şu anda PC'yi kullanamıyorum desem yeridir yanlarda siyah barlar var kalite kötüleşti onun için bir sebep arıyorum ve üstüne üslük Windows'um etkin iken bir anda benden ürün anahtarı istedi giriyorum internette olanları Microsoft tarafından engellenmiştir diyor.

İlk olarak gidip flash bellek al o kadar parasız olamaz kimse. Sosyalde nasıl format atılır rehberler var oku uygula ve formatla. N11 vb. sitelerde ucuza lisans satılıyor oradan lisans alıp onlardan girin saçma sapan Google aramalarından lisans bulmaya çalışmayın.
Format sonrası da sürücü bulucu kullanmayın bilmiyorsanız sosyalde sorun nasıl güncelleyeceğini. 120HZ olmayan monitöre 120 seçince görüntü vereceğini mi zannediyordun? :D Ne saçmalık.

Hala virüs var bilgisayarında muhtemelen. Önemli dosyaların yoksa direkt format da atabilirsin.

Hocam PC'yi dün gece tarattım Kaspersky ile taradı ve birkaç virüs daha buldu Avast'ın bulamadığını. Sonra Windows Update güncellemeleri geldi onu da güncelledim. Windows kopyası, orijinal değil diye hata alıyorum ve sağ kenarda "Windows 7 Build 7601 this copy of Windows is not genuine" yazıyor.

Sürücü imza uygulmasını etkinleştirmeyi denermisin sağdaki o yazıyı öyle kaybedebiliyorsun normale dönüyor bu şekilde.

Sürücü İmzası Uygulamasını etkinleştirmek için yönetici haklarıyla aşağıdaki komutları çalıştırın ve Windows’u yeniden başlat.

bcdedit -set TESTSIGNING OFF

bcdedit -set NOINTEGRITYCHECKS OFF

Bilgisayarda o kadar virüs çıktıysa direkt temiz kurulum yapın format atın. Sonra PC'nin üzerinde ürün anahtarı varsa onu deneyin. Yoksa öncelikle hazır 10-20 TL ucuz anahtarlardan satın alabilirsiniz ya da satın almak istemiyorsanız Kmspico veya Windows Loader gibi etkinleştirme yazılımlarını kullanabilirsiniz. Avast biraz bilgisayarınızı yorabilir ama internette crackli premium sürümleri mevcut. İlla Avast kullanmak isterseniz Free sürümünü tavsiye etmem.

Yeni konular

Geri
Yukarı