Windows 7 ve Windows 8 Dual boot

kasilis01

Hectopat
Merhabalar. İmzamdaki Acer AS5742G notebook'umda Hem SSD üzerine Hem de Sabit disk üzerinde toplam 2 adet Windows 8 kurulu. SSD'deki Windows 8'e dokunmadan, HDD'deki 2 partition birimlerden birine Windows 7 kurmak ve hem SSD'de Win8 hem sabit diskimde Win7 kullanmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Şu şekilde olur mu?

1) Flaş belleğe Windows bootable yazdır,
2) Bilgisayarın HDD kısmına formatı at
3) Başlangıçta Win7 ve Win8'den birini seçip başlatabileceğin bir ekran gelsin.

https://www.technopat.net/forum/diz...oyunda-surekli-saga-donuyorum.html#post140471
Sebebi bu. Driver'ların uymadığını sanıyorum. Birkaç gündür arkadaşımla BF3 Coop bölümlerini sesli iletişim ile takım halinde bitirmeye çalışıyoruz fakat ben yanlışlıkla herhangi bir Fn fonksiyonu kullanırsam adam sürekli dönmeye başlıyor. Bugün hiçbir kabahatim olmadığı halde kendiliğinden dönmeye başladı ve bardağı taşırdı artık. Oyun orijinal, driverlar güncel, ben daha ne yapayım buna. Diğer bazı oyunlarda da geçmişte benzer sapıtmalar yaşamıştım. Oyunlarla ilgili zaten Win8 ile ilgili bir ön yargı var. Ben Win8'i seven bir insanım, zaten her iki sabit diskime de kurduğumdan belli olması gerekir fakat fonksiyonalitesini kısıtlayacaksa Win7'ye dönmeyi tercih ederim. Genellikle HDD'deyim, SSD'ye nadiren geçiyorum çünkü onu fazla doldurursam o da yavaşlayacak ayrıca 120 GB olmasından dolayı fazla kullanmak istemiyorum hemen dolacak diye. SSD'de okulda kullandığım programlar var.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı