Windows 7, Vista ve XP sürümünü Microsoft'tan indiremezsiniz

378352

Hectopat
Makaleler
3
Selam forumseverler,

Bildiğiniz gibi Windows 7'nin desteği bitmişti. Microsoft'ta Windows 7 için ISO dosyası sağlamayı durdurdu.

Bu linke tıkladığınızda karşınıza Windows 11, Windows 10, Windows 8.1 ve Windows 7 sürümü çıkacak. Ama siz Windows 7 görseline veya yazısına tıkladığınızda yani Windows 7 indirmek istediğinizde karşınıza destek sonu veya destek bitti yazısı çıkacak. Yani bu demek oluyor ki,

Windows 7, Windows Vista, Windows XP, server 2008, 2008 r2, 2003 standart, XP embedded gibi sürümleri Microsoft sitesinden indiremezsiniz.

Peki ben bu sürümleri nereden indireceğim?

Maalesef 3. taraf sitelerden indirmelisiniz. Çünkü Microsoft sitesi bu Windows sürümlerinin kurulumunu değil, güncelleme paketini yayımlıyor. İnsanlar da bu dosyayı kurulum dosyası sanıyor. Ve denemek istediğinde.

"No bootable medium. System halted."

Gibi bir hata ile karşılaşıyor.

Şu an sadece en eski Windows sürümü Windows 8.1 Microsoft'tan indirilebiliyor.
(Belki Windows 8.1'in desteği bitince de ISO dosyasını kaldırırlar.)

Yani kısacası bu eski sürümleri yalnızca adını vermek istemiyorum. 3. taraf sitelerden indirmeniz lazım.

İndirdiğiniz ISO dosyalarını antivirus programından taratmayı unutmayın.

İyi sosyaller.

Selam forumseverler,

Bildiğiniz gibi Windows 7'nin desteği bitmişti. Microsoft'ta Windows 7 için ISO dosyası sağlamayı durdurdu.

Bu linke tıkladığınızda karşınıza Windows 11, Windows 10, Windows 8.1 ve Windows 7 sürümü çıkacak. Ama siz Windows 7 görseline veya yazısına tıkladığınızda yani Windows 7 indirmek istediğinizde karşınıza destek sonu veya destek bitti yazısı çıkacak. Yani bu demek oluyor ki,

Windows 7, Windows Vista, Windows XP, server 2008, 2008 r2, 2003 standart, XP embedded gibi sürümleri Microsoft sitesinden indiremezsiniz.

Peki ben bu sürümleri nereden indireceğim?

Maalesef 3. taraf sitelerden indirmelisiniz. Çünkü Microsoft sitesi bu Windows sürümlerinin kurulumunu değil, güncelleme paketini yayımlıyor. İnsanlar da bu dosyayı kurulum dosyası sanıyor. Ve denemek istediğinde.

"No bootable medium. System halted."

Gibi bir hata ile karşılaşıyor.

Şu an sadece en eski Windows sürümü Windows 8.1 Microsoft'tan indirilebiliyor.
(Belki Windows 8.1'in desteği bitince de ISO dosyasını kaldırırlar.)

Yani kısacası bu eski sürümleri yalnızca adını vermek istemiyorum. 3. taraf sitelerden indirmeniz lazım.

İndirdiğiniz ISO dosyalarını antivirus programından taratmayı unutmayın.

İyi sosyaller.

Hei Doc ile indirebilirsiniz ve evet Microsoft.com'dan indiriyor.
Yani Microsoft Windows 7'nin inmesini yinede engellemiş olmuyor.
IMG20220426234800.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı