Windows 7 vs Windows 8.1

TheHub

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• Laptop: Hp Victus 16-S0024NT • İşlemci: AMD Ryzen 5 7640HS • Ekran kartı: Laptop Rtx 4060 • RAM: (2x8) 16 GB 5600 Mhz Ddr 5 • SSD: Samsung PM9A1 MZVL2512HCJQ PCI-Express 4.0 512 GB M.2 SSD
• Windows 11 Pro
•Mause: Bloddy A90
•Kulaklık: Gamepower Medusa Rainbow
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Ben bugün Windows 7 mi indirsem dedim aslında. Windows 7'den çok sıkıldım ve Windows 8.1'deyim şu an ama bir değişik. Hem alışamadım hem de değişik kasmalar var. Değişik hata falan ama Windows 8.1'i de sevdim. Windows 7'den de çok sıkıldım. Ben Windows 7'ye geçeceğim büyük ihtimalle. Bana Windows 7 sürümü tavsiye eder misiniz? Zoom, oyun için falan ama üstünlük oyunda olsun.

Böyle boşta 600 MB, 300 MB harcayan sürüm olsa olur ama görünüşü değişmesin olur mu? Lütfen saçma sapan Windows 7'ler olmasın ama sen Windows 8.1'de kal, benim sana Windows 8.1 sürümü tavsiyem var falan diyorsanız tamam. O da olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8.1 Pro tavsiye ederim. Çünkü hala güncelleme alıyor ve güvenlik açığı da yok. Bir de oyun için bir tık daha iyi.

8.1'e yeni döndüm, bilgisayar uçtu, Windows 10'da 20 saniyede açılan dosya gezgini şimdi 1 saniye geçmeden açılıyor. Görünüşü de gayet iyi, 1 günde alıştım.

Windows 8.1 Pro 64 bit kullanıcısıyım. 14 yıllık hard disk ile kullanıyorum. Windows 7'ye göre kat kat hızlı açılıyor. 3GB RAM ile kullanıyorum bir sorun olmuyor. Yaklaşık 1 GB gibi bir şey kullanıyor.

Windows 7 ile 8.1 arasında RAM tüketim farkı neredeyse yok. 7 de bayağı bayağı tüketiyor RAM'i. Hem güncellik hem de görev yöneticisinin daha kullanıcı dostu olmasından dolayı önerim 8.1.

Geri
Yukarı