Windows 7 Wi-Fi'ya bağlanamıyor

Kyraxxx

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi. Olayı şöyle bir anlatayım, bir arkadaş PC'yi kapatayim derken birkaç tuşa bastı sonra kapattı. PC'yi tekrar açınca monitör simgesinin üstünde X işareti oluyor. Ethernet'e bağlamayı deneyince oluyor. Kısaca olay bu. Klavyede İnternet tuşuna basınca da işe yaramıyor. Teknoloji dehaları yardım ederse sevinirim.

Başlıkta belirttiğim gibi. Olayı şöyle bir anlatayım, bir arkadaş PC'yi kapatayim derken birkaç tuşa bastı sonra kapattı. PC'yi tekrar açınca monitör simgesinin üstünde X işareti oluyor. Ethernet'e bağlamayı deneyince oluyor. Kısaca olay bu. Klavyede internet tuşuna basınca da işe yaramıyor. Teknoloji dehaları yardım ederse sevinirim.

Wi-Fi bağdaştırıcı sürücüsünü güncellemeyi veya yüklemeyi deneyin.

Sürücüler Windows 7'ye uygun değildir belki sistem elveriyorsa Windows 10 kurun.

Windows 10'a sistemim uygun olmadığı için kuramıyorum maalesef. Driver IDE Windows 7 32 Bit kurdum yanlış kurduğumu sanmıyorum. Bu arada aygıt yöneticisinde Wi-Fi gözükmüyor sadece Ethernet gözüküyor bu normal mi?

Snappydriver programı ile, sistemi tamamen sürücüleri güncelleyin. Internet bağlantısı gerektirir.
Kaynak: http://sdi-tool.org/releases/SDI_R2102.zip

Üstteki işlem işe yaramazsa eğer, Wi-Fi donanım kimlik bilgilerini kopyalayarak, internet üzerinden arama yapıp, Windows sistemine uygun sürücüyü hızlı şekilde bulmak mümkün.

Diğer seçenekse, sürücü seçilip, özellikler yoluyla, güncelleme yaparak ilgili mevcut sürücüye güncellemek. Birden fazla sürücü varsa eğer, seçilerek güncellenmesi mümkün. Buradaki amaç, çalışmayan sürücü yerine, doğru ve çalışan yüklüyse eğer, o sürücüyü seçip yüklemeyi sağlamak.

Benim kendi sistemiden yazdıklarımla ilgili olan işlemler.
Administrator-02-06-2021-23-51-13.gif

Yararlı olması dileklerimle saygılarımla.

Snappydriver programı ile, sistemi tamamen sürücüleri güncelleyin. Internet bağlantısı gerektirir.
Kaynak: http://sdi-tool.org/releases/SDI_R2102.zip

Üstteki işlem işe yaramazsa eğer, Wi-Fi donanım kimlik bilgilerini kopyalayarak, internet üzerinden arama yapıp, Windows sistemine uygun sürücüyü hızlı şekilde bulmak mümkün.

Diğer seçenekse, sürücü seçilip, özellikler yoluyla, güncelleme yaparak ilgili mevcut sürücüye güncellemek. Birden fazla sürücü varsa eğer, seçilerek güncellenmesi mümkün. Buradaki amaç, çalışmayan sürücü yerine, doğru ve çalışan yüklüyse eğer, o sürücüyü seçip yüklemeyi sağlamak.

Benim kendi sistemiden yazdıklarımla ilgili olan işlemler.
Eki Görüntüle 1053389

Yararlı olması dileklerimle saygılarımla.

Yalnız benim Wi-Fi aygıt yöneticisinde görünmüyor bunun sebebi nedir?

Yalnız benim Wi-Fi aygıt yöneticisinde görünmüyor bunun sebebi nedir?

Bunun birkaç nedeni olabilir tabii ki. 1 işletim sistemi uygun değildir desteklemiyordur 2 BIOS ayarlarınızla ilgili olarak yapılandırmadan kaynaklı olabilir 3 Wi-Fi adaptörünüz arıza yapmış olabilir. Bunlardan herhangi birine odaklanarak, deneme yanılma ve incelemelerle kendiniz ancak çözebilirsiniz. Kendim usbdisk harici Wi-Fi anten aldım daha iyi çekim menzili olması nedeniyle. Laptop cihazım üzerinde yıllardır kullanıyorum. Windows 10'da özellikle tanımıyor sürücüleri, ancak ben kendim uyumluluk modlarıyla yükleyerek bir şekilde bu sorunu aşıyorum ve çalışıyor. Laptop üzerinde ki, Wireless donanımına göre daha fazla performans almamdan kaynaklı olarak, harici anten her zaman daha iyi çekiyor. Veri transferler vs. size de önerim eğer ki, Wi-Fi cihazınız arızalı gibi bir durum söz konusuysa eğer, çekim menzili yüksek olan harici uygun fiyatlı antenlerden takmanız olacaktır. Alttaki resimde eklediğim anteni kullanmaktayım 1000 metreye kadar rahat ve akıcı bir bağlantı sağlıyorum. 300Mpps'lik hıza sahip ayrıca. Piyasa da, daha da iyi olanları mevcut TP-Link çift antenli olanlar var. Ben alalı 12 yıl kadar oldu çokda memnunum açıkcası. Laptop Wi-Fi anteni onarım işlemine gerek kalmaksızın bu alternatif yöntem değerlendirilebilir öneririm. Saygılarımla.

EWN_710_1.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı