Windows 7'den 10'a geçtikten sonra performans düşüşü

ogzhn_xd

Decapat
Başlıkta bahsettiğim gibi birkaç gün önce Windows 10'a geçiş yaptım. Yedek adı altında bir sürücüde bazı oyunlarımı tuttum (Bu temiz kurulum sayılıyor mu bilmiyorum.) ama oyunlardaki FPS'de anormal düşüklükler oldu. Örnek vermek gerekirse Windows 7'de 250-300 FPS ile oynadığım LoL'de simdi 60 FPS bazen 20'lere kadar düştüğü oluyor. Herkesin bajsettiği oyun DVR ayarını felan da kapattım ama fazla bir etkisi olmadı. Ne yapacağım hakkında bir fikrim yok yardım olacak biri var mıdır acaba ?

368640

368641

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz Windows 10 1809 kurulumu yapın. Buradaki rehberi uygulayın. Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum - Technopat Sosyal

Tüm güncelleştirmeleri yükleyin. Ekran kartı sürücüsünü kurun. Başka bir işlem yapmayın. Steam veya başka dijital marketten oyununuzu indirin.
Cevabınız için teşekkürler ama şu anda kullanabileceğim bir usb belleğim yok onun dışında ayarlarda sıfırla adında bir seçenek gördüm bahsettiğiniz temiz kurulum yerine bunu kullanabilir miyim yoksa temiz kurulumu yeni de tavsiye eder misiniz ?
Nvidia Denetim Masası'ndan oynadığın oyunun hangi grafik kartıyla çalışıtığına bak.
İşlemcini kartını kullanmıyor hayır gtx 960'ı kullanıyor .

Cevabınız için teşekkürler ama şu anda kullanabileceğim bir usb belleğim yok onun dışında ayarlarda sıfırla adında bir seçenek gördüm bahsettiğiniz temiz kurulum yerine bunu kullanabilir miyim yoksa temiz kurulumu yeni de tavsiye eder misiniz ?

İşlemcini kartını kullanmıyor hayır gtx 960'ı kullanıyor .
USB ile atılan formatın yerini tutmaz ama denemekten zarar gelmez bakarsınız sorun çözülür. Unutmadan sıfırlarken dosya saklaması yap falan gibi seçeknek vardı onu seçmeyin hiç bilgi, belge saklamasın.

Temiz kurulum yapacaksan bu yöntemi deneyebilirsin fakat USB ile yapılan kadar sağlıklı olmaz. Windows 10'un İSO
dosyasının içindeki setup programını çalıştırıp yüklemeyi dene. Eski bilgisayarımda işe yaramıştı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı