Windows 7'den 10'a yükseltince sürücüler silinir mi?

emreucan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bilgisayarımı bir zamanlar Windows 10'a orijinal sitesinden yükseltmiştim ve geçenlerde bilgisayarımı sıfırladığımda BIOS ekranından sonra klavye ve mouse'un çalışmadığını fark ettim. Servise gönderdim ve ellerinde Windows 7 olduğunu söyleyip bilgisayarı düzelttikten sonra Windows 7 kurulu bir şekilde gönderdiler. Bilgisayarımı Windows 10'a resmi sayfasından yükseltirsem (bu arada Windows 7 Service Pack 1 olduğu yazıyor) özellikle USB sürücülerimi ve çeşitli driverlarımı kaybetme ihtimalim var mıdır? Aynı sorunla yeniden karşılaşmak istemiyorum. Çünkü internette yükseltirken bu sorunla karşılaşanların da olduğunu fark ettim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Flash'a yazdır.
Konu sahibi zaten USB belleğe yazdırmış Media Creation Tool ile üstteki mesajına göre.
Media Creation ile Windows 10'u Flash Disk'ime yükledim.
Tekrar bir şey yazdırmasına gerek yok. @emreucan, USB'de "boot, efi, sources" gibi klasörler görüyorsan tek yapman gereken USB'den boot edip temiz kurulum yapmak. Gerekli rehber de yukarıda verilmiş zaten.
Ayrıca konu kirliliği olmaması açısından gereksiz mesaj atmayalım lütfen.

Windows Media Creation Tools flash üzerine ISO dosyasını yazarken çoğu zaman saçmalıyor. Hata veriyor. Saatlerce bekledikten sonra hata verdiği zaman çok pis koyuyor haberiniz olsun :)
ISO dosyasını RUFUS ile hatasız kurabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı