Windows 7'den 8.1'e geçmek şart mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

monster4732

Hectopat
Yer
Baku, Azerbaijan
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar, ben su an Windows 7 kullanicisiyim. Cok da memnunum, hic mavi ekran ya da baska bir sorunla karsilasmadim oyunlarda. Simdi donanimi guclu olan yeni hir PC topluyorum, yine Windows 7 kursam bir sorun olur mu? Bildigim kadariyla mavi ekran, ekran kartinin zarar gormesi veya asiri ısınması ile alakali ama bazi arkadaslar mavi ekran sorunun Windows 7'den Windows 8.1'e gecis oldugunu dusunoyor. Yeni PC donanimim şöyle:
  • Amd R9 270 LX 256 bit VGA
  • Amd 8 Core 3.5 GHz İşlemci
  • Kingston 8 GB(2×4) RAM
  • Amd Soket Anakart
  • 500 GB HDD
Windows 7 yuklesem sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer yeni bir sistem alacaksan Windows 8.1'e geçmeni tavsiye ederim. Fazla sorun olmayacaktır fakat Windows 8.1 farkını yaşamanı tavsiye ederim.

Olmaz. Fakat Windows 7 devri bitti. Sisteminizden tam performans almak istiyorsanız, en güncel en stabil olan Windows 8.1 kurmalısınız. Gelmiş geçmiş en iyi işletim sistemidir.

Windows 8.1 bazi oyunlari acmiyor, acinca da donuyor. Video izlerken donma oluyor, CMD calismiyor, guncellemeleri sorunlu diye soylentiler var. Bunlar dogru mu acaba?
Olmaz. Fakat Windows 7 devri bitti. Sisteminizden tam performans almak istiyorsanız, en güncel en stabil olan Windows 8.1 kurmalısınız. Gelmiş geçmiş en iyi işletim sistemidir.

Win 8.1 Bazi oyunlari acmiyor acinca da donuyor video izlerken donma oluyor cmd calismiyor guncellemeleri sorunlu diye soylentiler var bunlar dogrumu acaba?
Windows 8.1 ile bu gibi sorunlar çözüldü hatta Windows 7'ye göre bazı oyun ve programlar daha stabil çalışıyor.

Windows 8.1'in açamadiği oyun yoktur. Tabi oyununuz korsansa güncel tutarsanız. Orijinal oyunlarda zaten sorun çıkarmıyor. Oyun kurmayı beceremiyorlar Windows 8.1'e çamur atıyorlar. Video izlerken falan da donma yapmıyor, merak etme. Siz sağdan soldan kimin ne dediğine bakmayın, siz bizi dinleyin, üzülmeyeceksiniz. :)

Cok tesekkurler :) Ama yine de Windows 7 kursam bir sorun cikar mi? Windows 7'ye cok alistim da 8 hic kullanmadim :)

Windows 8.1'e geçince Windows 7'ye geçmeyi düşünmeyeceksiniz bile. En geç 1 hafta içerisinde alışırsınız.

Windows 8.1'e geçince Windows 7'ye geçmeyi düşünmeyeceksiniz bile. En geç 1 hafta içerisinde alışırsınız.
Kardes, aslinda bir taraftan da şu korkum var: FPS oyunlarini acmayabilir diye sıkıntı yapıyorum, Pointblank, CS GO falan. Turnuvalara katlıyorum, bu yuzden CS GO ve Pointblank acmasi cok önemli :(

Siz benim ne yazdiğimi okumuyorsunuz heralde. Windows 8.1' de oyunlarda sıkıntı yaşamassınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı