Windows 7'den Windows 10'a geçince lisans etkinleşmedi

özkan34

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 ilk çıktığında, Windows 7'den geçip bir etkinleştirme yapmıştım. Bazı mavi ekran hataları alınca tekrar Windows 7'ye geçtim. Sonra Windows 10 1703 sürümünü sitesinden indirip kurdum. Fakat etkinleşmedi. Anakarta gömüldüğü söyleniyordu bu lisansın. Hiçbir donanımsal değişiklik yapmadım laptopta. Anakarta yazılan lisansı öğrenmeye çalıştım fakat fiyasko. Windows 10 Home kullanıyorum bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
2016'nın sanırsam şubat ayında güncelleştirme lisansı kapatıldı. Orijinal bir Windows 10 alın. Bana göre orijinal bir Windows 10 iyi nedeniyse çok fazla sorun yaşarsınız başlat menusu çalışmama 100% disk sorunu çok fazla yaşanır. Fazla CPU kullanımı gibi hatalar olabilir.

Öncelikle korsan önermiyoruz.
@özkan34 Microsoft'un forumlarında hala lisanslı yükseltme yapılabildiğine dair bilgiler yer almakta. Eğer Windows 7 orijinal ise onun lisansı ile yükseltme yapılıyordu.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı