Çözüldü Windows 7'den Windows 10'a Geçiş Sonrası Sistemde Kasma Olur Mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Windows 7 olarak kullandığım bilgisayarımı yaklaşık 1 hafta önce Windows 10'a çevirdim ve Windows 10 Pro olarak kullanıyorum. Şu an bilgisayarımı rahat şekilde Windows 10 Pro ile kasmadan kullanabiliyorum. Birkaç ay sonra bilgisayarda kasmalar olur mu? Şuana kadar hiç olmadı belirtiyim.

Çözüm
Hayır olmaz. Aksine performansın artar.

Windows'u ne kadar fazla kullanırsan o kadar performansın artar. Kullandıkça alışır, senin alışkanlıklarını anlar. Superfetch ve Prefetch özellikleri böyle çalışıyor zaten. Bunlar ne dersen, uzun hikaye. Kısacası performansını arttıran Windows XP'den beri olan Windows özellikleri.

Sistemin nedir?

Windows 10 kullanıyorsun. Gereksiz hizmetleri ve uygulamaları kaldırmanı öneririm. Sistemin ferahlar.

HDD kullanıyorsan SSD eklemelisin. Ben HDD ile Windows 10 Pro 2004 kullanıyorum. Sıkıntı yaşamadım ama gerçekten HDD hantallaştırıyor.
Sistem özelliklerinizi belirtirseniz daha net cevaplar alabilirsiniz ama kesinlikle gelecekte böyle bir sorunla karşılaşırsınız. Bu Windows 7 için de geçerli. Siz program ve yazılım kurdukça yavaşlar. Yine de sisteminizi belirtmeniz önemli.

Windows 7 olarak kullandığım bilgisayarımı yaklaşık 1 hafta önce Windows 10'a çevirdim ve Windows 10 Pro olarak kullanıyorum. Şu an bilgisayarımı rahat şekilde Windows 10 Pro ile kasmadan kullanabiliyorum. Birkaç ay sonra bilgisayarda kasmalar olur mu? Şuana kadar hiç olmadı belirtiyim.
Uygulama Vb Den Kasma Olabilir Sıkıntı Çıkmaz
Uygulama Vb Den Kasma Olabilir Sıkıntı Çıkmaz

Windows'u ne kadar fazla kullanırsan o kadar performansın artar. Kullandıkça alışır, senin alışkanlıklarını anlar. Superfetch ve Prefetch özellikleri böyle çalışıyor zaten. Bunlar ne dersen, uzun hikaye. Kısacası performansını arttıran Windows XP'den beri olan Windows özellikleri.

Sistemin nedir?

Windows 10 kullanıyorsun. Gereksiz hizmetleri ve uygulamaları kaldırmanı öneririm. Sistemin ferahlar.

HDD kullanıyorsan SSD eklemelisin. Ben HDD ile Windows 10 Pro 2004 kullanıyorum. Sıkıntı yaşamadım ama gerçekten HDD hantallaştırıyor.

Çözüm
Sıkıntı olacağını zannetmiyorum. SSD varsa daha rahat edersiniz.

Windows'ları ne kadar fazla kullanırsan o kadar performansın artar. Kullandıkça alışır, senin alışkanlıklarını anlar. Superfetch ve prefetch özellikleri böyle çalışıyor zaten. Bunlar ne dersen, uzun hikaye. Kısacası performansını arttıran Windows XP'den beri olan Windows özellikleri.

Sistemin nedir?

Sistemim pek iyi sanılmaz ama çöp makineside değil şuana kadar kasma olmadı (sistem özelliklerimi vermeye utanıyorum)

Sistemim pek iyi sanılmaz ama çöp makineside değil şuana kadar kasma olmadı (sistem özelliklerimi vermeye utanıyorum)

Utanmanıza gerek yok ki. Ben burada Katkıda Bulunan'ım fakat iyi bir sistemim mi var? Foxconn G31-MXP kullanıyorum ve bunu açık açık söylüyorum. Bu anakart 10 yaşından büyük mesela...

Yeni konular

Geri
Yukarı