Windows 7'den Windows 10'a geçiş

Makaleler
13
Merhaba arkadaşlar ben şuan windows 7 kullanıyorum. Yakın zamanda windows 8.1'e geçeceğim.
Sormak istediğim bazı sorular var.
1.OEM Windows 8.1 32/64 bit nedir? Bunda sadece lisans anahtarı mı veriliyor? DVD verilmiyor mu?
2. Kutu Windows 8.1 32/64 bit nedir?
3.OEM olan işletim sisteminde birden fazla bilgisayara kurabilir miyim? Mesela ben şimdiki sisteme OEM işletim sistemi kurdum. Sonra Yeni sistem topladım. Yeni sisteme de yükleyebilir miyim? Yeni sisteme yüklemem için kutu olanını mı almalıyım bilmiyorum.
4.Bu yıl Windows 10 çıktığında, benim şimdi windows 8.1 sistemim var diyelim. Windows 10 alıp windows 10 kurabilecek miyim? Yani bedava mı kuracağım?
Şimdiden teşekkürler.

2. DVD ile kurulum yapıyorsun 32/ 64 bit sen seçiyorsun. Eğer içinde 32 ve 64 bit var ise.
3. Bir lisansı bir cihazda kullanabilirsin. Ama o sistemden silip başka sisteme kurabilirsin.
4. Windows 10 çıkınca ücretsiz Windows 10 kurabileceksin.

1. OEM lisansını üreticiler kullanabilir ve lisans anahtarı başka bir bilgisayarda çalışmaz. Üreticiler maliyeti azaltmak için kullanırlar. Bilgisayarın üzerinde yüklü gelir. DVD verilmez.
2. Kutulu Windows'u her PC'de kullanabilirsiniz.
3. Kuramazsınız.
4. W10 çıkınca W8'den ücretsiz yükseltilebilecek.

Benim sormak istediğim eski sistemdeki windows 8.1 i nasıl silip yeni topladığım sisteme kuracağım. Yani yeni sisteme kurmak basit o tarafı anladım. Eski sistemden nasıl sileceğim? Eski sistemde kayıtlı kalırsa yeni sisteme zaten yükleyemem diye biliyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı