Windows 7'den Windows 10'a geçme

morful287

Hectopat
Daha fazla  
Windows 7 işletim sistemi kullanıyordum ve Windows 10'a ücretsiz geçiş yapmıştım. Daha sonra Windows 10 tam hazır olmadığından dolayı Windows 7'ye format attım. Şimdi Windows 10'a geçmek istiyorum ama key sorununu nasıl halledebilirim? Eskiden geçiş yaptığım Windows 7 key otomatik tekrar kabul eder mi? Yoksa sıfırdan Windows 10 key mi satın almam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce kurduğunuz Microsoft hesabınızı girdiğiniz taktirde otomatik etkinleşecektir. Yardımcı olacak rehber;
  1. Başlangıç düğmesini seçin ve Ayarlar > Güncelleştirme ve güvenlik > Etkinleştirme seçeneklerinin ardından Sorun giderme'yi seçin. Yönetici olarak oturum açmanız gerekir.
  2. Sorun giderici, Windows'un cihazınızda etkinleştirilemediğini bildiren bir ileti görüntüler. Yakın bir tarihte bu cihazda donanım değişikliği yaptım seçeneğini seçin ve ardından Sonraki'yi seçin.
  3. Microsoft hesabınızı ve parolanızı girin ve ardından Oturum aç'ı seçin. Girdiğiniz Microsoft hesabı bağlı bir hesap değilse yerel hesabınızın parolasını da girmeniz gerekir.
  4. Microsoft hesabınıza bağlı olan cihazlar listesinden o sırada kullanmakta olduğunuz cihazı seçin, Şu anda bu cihazı kullanıyorum seçeneğinin yanındaki onay kutusunu işaretleyin ve Etkinleştir'i seçin.
Bu kadar artık Windows'unuz etkinleştirilmiş olacak.

Merhaba,

Recep Bey'in de söylediği gibi Windows 10 dijital imza teknolojisini kullanır. Birkez Windows 10'a geçiş yaptıysanız lisans anahtarınız anakartınıza dijital imza olarak kaydedilir temiz kurulumdan sonra otomatik olarak etkinleşir. Burada dikat etmeniz gereken en öenmli konu Windows 7 hangi sürüm ve mimari kullanıyorsanız Windows 10 o sürüm ve mimariye geçebilirsiniz.

Ör: Windows 7 home kullanıyorsaız Windows 10 home sürümünü yükleyebilirsiniz.

Benzer Windows sürümü sunulacaktır. Örneğin, Windows 7 Home Premium kullanıyorsanız, Windows 10 Home sürümüne yükseltme yaparsınız.

Yükseltmenin uygulanacağı sürüm:Önerilen yükseltme:
  • Windows 7 Starter
  • Windows 7 Home Basic
  • Windows 7 Home Premium
  • Windows 8.1 (4)
  • Windows 10 Home
  • Windows 7 Professional
  • Windows 7 Ultimate
  • Windows 8.1 Pro
  • Öğrenciler için Windows 8.1 Pro
  • Windows 10 Pro
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]
2. ise temiz kurulum ile geçiş yapabilirsiniz

Bunun için Windows 10 media creation tool buradan indirin. Sayfa açıldıgı zaman“aracı şimdi indir”e tıklayın. Media Creation Tool aracını çalıştırın. Windows 10 hangi sürüm ve miamari kullanıyorsanız indirin ve videodaki adımları uygulayın.

Windows 10 USB'si hazırlama:

UEFI Windows 10 Kurulum USB'si Hazırlama - Technopat

Umarım faydalı olur Recep Bey sizi takip ediyorum. Başarılıarın devamını dilerim :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı